Sosyal ağ sitesi TurkStudent yatırımcı kazandı

Sosyal ağ sitesi TurkStudent yatırımcı kazandı

Üniversite ve lise öğrencilerine yönelik olan sosyal ağ sitesi TurkStudent geçen günlerde tasarımını yenileyerek sitesine yeni fonksiyonlar ekledi. Bu yenilenme sonrasında da yatırım haberi geldi şirketten.

Yatırım yapan şirketin ismini açıklamadan önce TurkStudent'ın son durumu hakkındaki benimle paylaşılan bilgileri aktarmak istiyorum:

  • Turkstudent, öğrencilere yönelik özellikleriyle, klasik sosyal ağlardan ayrılıyor. Turkstudent'te her üniversite ve lise bir ağ oluşturuyor.
  • Gruplar, fotograf albümü gibi özellikler de şu an test aşamasında. Bunlar da önümüzdeki haftalarda yayına alınacak.
  • Yakında mezun ağları ve şirketlere kariyer marketplace hizmetleri sunmak da Turkstudent'in öncelikli gündeminde bulunuyor.
  • Turkstudent, Freiburg Üniversitesi öğrencilerinden Fatih Doğan, Gazi Keskin ve Suat İmamoğlu tarafından, öğrenciler arası bilgi paylaşımı ve iletişim engellerini kaldırma hayaliyle 2001'de kuruldu. Turkstudent, bugün yaklaşık 300 bin civarında üye ve aylık 1 milyon üzerinde ziyaretçiye sahip.
  • Geçen yıllarda basında „Yerli Facebook" olarak görülen Turkstudent, Alman StudiVZ ile de sıkça karşılaştırılıyor. Bir öğrenci ağı olarak StudiVZ ile daha çok benzerliği olan Turkstudent, sosyal ağ olarak sahip olduğu benzer özelliklere ek olarak yarım milyonu aşan forum mesajı ve binlerce sayfa içeriğiyle benzerlerinden ayrılıyor.

Görüldüğü gibi benzer ya da klon diye anılan işlerin tıpkı Avrupa pazarında olduğu gibi ülkemizde de başarı yakalamaları kaçınılmaz. Başarılı moderasyon ve profesyonel ekip çalışmasıyla çeşitli başarılı iş modellerinin ve sitelerin birebirlerinin ya da benzerlerini yapılması da web girişimcileri için büyük bir fırsat.

TurkStudent'a yatırım yapan şirket Akgün Kulmaç ve Tamer Kulmaç'ın sahip olduğu K2 Interactive GmbH. (Yatırım miktarı hakkında şu an için bir rakam açıklamak istemiyorlar.)

Akgün Kulmaç ve Tamer Kulmaç Vaybee'nin kurucuları ve İbrahim Evsan'ın kurucusu olduğu Sevenload'un da ilk seed yatırımcısı olarak biliniyorlar. (Televidyon'daki taze Sevenload röportajını izleyebilirsiniz.)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.