Pilli reklam seçeneklerine advertorial ekledi

Pilli reklam seçeneklerine advertorial ekledi

Pilli, sahibi olduğu ve bünyesinde bildirgec.org, hafif.org gibi popüler yayınları barındıran pillinetwork'e bugün itibari ile yeni bir reklam modeli dahil etti.

Bir süre önce Pilli İlanduyuran ve kendisine yeni bir gelir modeli oluşturan şirket sunduğu Advertorial türü yeni reklam seçeneği ile "reklam yazı" konseptini pillinetwork'e adapte etmiş oldu.

Bu kapsamda yayınlanan "reklam yazılar" pillinetwork sitelerinde özel olarak belirtiliyor ve yayın süreleri boyunca ana sayfada gösterilerek sunuluyorlar. Yayına alındıkları anda ilgili sitenin ilk yazısı olarak yayınlanan reklam yazılar, yeni bir yazı gelince bir alt sıraya kayıyor ancak yayın süresi dolmadan ana sayfadan çıkmıyorlar.

Pilli'nin bu modeli yayına almasının komünitesi tarafından yoğun eleştiriye sebep olacağını düşünebilirsiniz. Ancak pillinetwork kapsamındaki sitelere giren her reklam gelirinin yazarları ile paylaşılıyor olması bu problemi büyük ölçüde ortadan kaldırıyor ve hatta yazarları için gelir artırmaya imkan tanıdığı için önemli değer yaratıyor.

Son olarak Pilli'nin advertorial reklamlarının ilk reklamvereninin Vodafone olduğunu da paylaşalım. Vodafone'un reklam yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.