Fırsat Takibi Fırsat Siteleri Kadar Fırsat Yaratırken Yeni Bir Oyuncu Daha Geldi: FırsatClub!
Arama
E-Ticaret

Fırsat Takibi Fırsat Siteleri Kadar Fırsat Yaratırken Yeni Bir Oyuncu Daha Geldi: FırsatClub!

Grup alışveriş ve özel alışveriş modellerinde hergün yeni bir girişimin haberini alıyorduk ve almaya da devam ediyoruz. Ama şimdi de yeni bir furya başladı ve fırsat takip sitelerinden hergün en az bir tane duyar olduk.

Şahsen işin mutfağı ve işin derleyici boyutundaki tüm girişimleri değerli görüyorum. Bu alana bu kadar yoğun ilgi olmasını da normal karşılıyorum. Sonuçta birkaç hafta önce hayata geçirilen bir grup alışveriş servisinin de ticari olarak potansiyeli olduğu ortada.  Öyle bir pazardan bahsediyoruz ki biraz farklılık sağlanıp, kullanıcı ilgisi temel seviyede yakalandığı anda belirli oranda geri dönüş yakalanabiliyor.

İşte bu durum aynı şekilde fırsat takip girişimlerinde de mevcut. Şu anda piyasada bildiğimiz çeşitli servisler mevcut. Bunların bazıları sadece grup alışveriş fırsatlarını, bazıları özel alışveriş fırsatlarını, bazıları ise her ikisini de listeliyor.

Potansiyelleri konusuna gelecek olursam, bence son derece yüksek başarı potansiyelleri var. Çünkü, kendimden örnek vermem gerekirse günde ortalama 10-15 arası bu tür sitelerden kampanya e-postası alıyorum. Almak istemiyorum, bu bilgilendirmeleri kapatmak istiyorum ama sonra birden karşı koyamayacağım bir fırsatı kaçırdığımı görüyorum ve yıkılıyorum. İşte bu sebeplerden dolayı da aynı performansla sanki yeterince e-posta almayan bir insanmışım gibi gelen kutumu şişirmeye devam ediyorum.

Piyasadaki tüm fırsatları tek bir yapıda toplayan hatta bunu günde tek e-posta olarak paylaşan başarılı bir servis olması durumunda kesinlikle kullanacağıma emin olabilirsiniz. Hatta sadece benim ilgi duyacağım alanlarda çıkan kampanya ve fırsatları hem grup alışveriş hem de özel alışveriş servislerinden çekip bana gönderen bir servis olursa tadından yenmez diye düşünüyorum.

İşte tam bu noktada bugün FirsatClub.com‘dan haberdar oldum. Hem özel alışveriş hem de grup alışveriş servislerinde yayınlanan otomatik çektiği kampanya ve fırsatları manuel olarak kategorize eden FirsatClub.com, kullanıcılarının tercihlerine göre e-posta ile bilgilendirme yapabiliyor.

Yani, eğer siz sadece “güzellik” ya da “yeme-içme” fırsatlarıyla ilgileniyorsanız onunla ilgili e-posta alıyor ve sadece o kampanyalardan haberdar ediliyorsunuz.

Bu modelde çalışacak birkaç girişimin hazırlık çalışmalarının sürdüğünü biliyorum. Hatta bir tanesi var ki kampanyaları segmente etmenin yanında, özellikle haberdar olmak istediğiniz özel bir ürün grubu varsa onu size SMS bile atmayı planlıyor. Ancak henüz hayata geçirilmiş olmadığı için bunun detaylarını paylaşmak doğru olmaz.

Dünyada bu işi başarılı şekilde yapan ve $1.55 milyon yatırım almış olan Yipit‘i göz önüne alacak olursak, Türkiye’de de fırsat takip alanında bu tür servislerin bir süre daha hayatımıza girmeye devam edeceklerini kabul edebiliriz. Bu konudaki yatırım fırsatlarını daha önce bir yazıda zaten paylaşmıştık. Eğer okumadıysanız ilginizi çekeceğini düşünüyorum.

Tekrar FirsatClub.com’a dönecek olursam, servisin de SMS ve benzeri anlık haberdar etme uygulamalarını deneyeceğini tahmin ediyorum. Gelir modeli olarak da bir süre sonra hem gerçekleştirdiği yönlendirmelerden hem de eğer belirli bir kullanıcı yoğunluğu yakalanırsa şirketlerin kendilerinin talep edecekleri özel konumlandırmalardan karlı duruma geçeceğine inanıyorum.

Eğer benim gibi günlük olarak aldığınız fırsat ve kampanya e-posta’larından baygınlık geçirme seviyesine gelenlerdenseniz, daha önce paylaştığımız Firs.at, FirsatBuFirsat.com gibi başarılı arayüzleri ve kullanım rahatlığını beğendiğim FirsatClub.com’u da değerlendirmenizi ve incelemenizi öneririm. Ek olarak belirtmekte fayda var, servis her ay bir üyesine de iPad hediye ediyor. 😉

Yorumları GösterYorumlar Gizle (18)
 1. Sarp Erdag dedi ki:

  FirsatClub’i kimlerin gelistirdigi konusunda bir bilgi var mi elinizde? Her ne girisim haberi yapiliyorsa yapilsin bence arkasinda kim oldugunun bilgisi onemli.

  1. sedat sevgili dedi ki:

   kullanım şartları ve koşulları sayfasında(http://www.firsatclub.com/kullanim-sartlari-ve-kosullari) Digitouch Dijital Pazarlama Medya A.Ş’ye ait olduğu yazıyor.

 2. yaşar acar dedi ki:

  Ben şahsen siteyi beğendim, anasayfada hepsini bir arada görebileceğimiz, basit ve kullanışlı bir arayüzü var. Yapanlara tebrikler.

 3. Irem Mutlu dedi ki:

  Tum aggregator lari degerlendiren bir yazi guzel olur. Kac siteden firsat topluyorlar, kategori ozelligini destekliyorlar mi gibi

 4. Oğuzhan Başar dedi ki:

  Bu konuda Grupguru birşeyler yapmıştı ama bu site bu yapıyla olayı bitirmiş gözüküyor….

 5. Oğuzhan Başar dedi ki:

  Bu konuda Grupguru birşeyler yapmıştı ama bu site bu yapıyla olayı bitirmiş gözüküyor….

  1. Irem Mutlu dedi ki:

   Grup firsat sitelerinden firsatlari toplayan bildigim kadariyla siteler soyle

   http://www.grupguru.com
   http://www.senifirsatci.com
   http://www.firsatbufirsat.com
   http://www.firsaton.com
   http://www.tumfirsatlar.com
   http://www.firs.at
   http://www.grupguru.com
   http://www.firsatclub.com

   Senifirsatci.com benim hayata gecirdigim bir site fakat objektif olarak degerlendirirsek

   1. Grupguru, senifirsatci.com da kategorilerine gore firsatlari gorebilmek mumkun. Yeme icme, egitim vs gibi kategorilerde. Firsatclub da etiketleme ozelligi de ayni amacla kullanilabilir gibi gorunuyor.

   2. Toplam firsat sayisinda senifirsatci onde 15 e yakin siteden firsatlari topluyor.

   3. En populer Grupguru ve Firsatbufirsat. Yonja grubunun yatirimiyla tum yonja uyelerine Firsatbufirsat ile ilgili emaillerin yollanmasi Firsatbufirsat i one cikaracak gibi gorunuyor.

   1. Salih Aydemir dedi ki:

    İncelediğim kadarıyla Fırsat Club, “Yeme içme, eğitim vb…” gibi fırsat kategorilerini üyelere göndereceği e-postalarda seçtiriyor. Bu çok başarılı ve şuanda hiçbir fırsat sitesinde de olmayan bir uygulama.

    Facebook’ta da aktif görünüyorlar, kayıt formunda e-posta ve şehrinizi gönderirseniz, çıkan teşekkür sayfasında Facebook uygulamalarına yönlendiren bir bağlantı mevcut. Hatta iPad hediye ediyorlarmış!

    Bu tür başarılı projelerin hayata geçirilmesi bizler açısından büyük bir kazanç.

 6. öznur dedi ki:

  şuan varolan bu tip benzer servisler var evet ama fırsat club ı onlardan ayrıştıran en önemli özelliği tüm fırsatları tek bir yapıda toplayıp bana sunuyor olması..arayüzüde basit ve anlaşılabilir gözküyor..ben sevdim..teşekkürler buna ihtiyaç vardı..

 7. Gökhan EGE dedi ki:

  Teşekkürler, güzel ve kullanışlı bir web sitesi.

  Ayrıca kayıt olduktan sonra belirttiğimiz kategorilerde fırsatlarıda gönderiyorlarmış! Yani web üzerinden takip etmek yerine mailimize düşmeside güzel düşünüşmüş bir kurgu.

  Başarılar dilerim.

 8. Aylin Başkan dedi ki:

  Ben tasarım olarak beğendim fırsatclubı. Neticede bütün fırsat takip siteleri aynı hizmeti veriyor. Fırsatclub’ın özelliği işlevsel olarak hiçbirinden geri kalmadığı gibi tasarımı ve sıcak arayüzü. Ipad vermeleri de güzel bir girişim. Bir de her ay veriyorlarmış. 🙂

 9. Alihan dedi ki:

  Siteler savasiyor 🙂 Ben firsatclub in tasarimini acikcasi begenmedim cok kucuk genelde insan gozu listeyi yukardan asagi taramak istiyor. Isin ucunda IPAD var ipad i alir grupguru ya veya senifirsatci ya kacarim 🙂

  1. Mehmet Erdemir dedi ki:

   Acikcasi tasarim olarak begenmedim, sundugu hizmet de digerlerinden pek de farkli degil, kaldi ki insan yinede her cesit firsati takip etmek isteyebiliyor. Ben tasarim ve kolaylik olarak begendigim ve alistigim tumfirsatlar.com u takip etmeye devam edecegim sanirim.

 10. Irem Mutlu dedi ki:

  istanbul icin firsat sayisi su an itibari ile

  senifirsati 61
  grupguru 38
  firsatclub 20
  firsatbufirsat 42

 11. Qumpanya dedi ki:

  Rekabete farklı renkler katan FirsatClub.com gibi girişimlerin artmasını dileriz! Tebrikler …

  Qumpanya.com

 12. Mehmet dedi ki:

  http://www.cimriclub.com da bu işe el atmış. Sayfanın üstündeki “Günlük Fırsatlar” linkinden ulaşabiliyorsunuz. Diğerleri gibi şehirlere veya fırsat türlerine göre kategorilere ayrılmamış ama tüm fırsatları alt alta tek sayfada toplamışlar, oldukça kullanışlı, her sabah birkaç dakika göz atıyorum.

 13. m dgnci dedi ki:

  bedava fırsat yayınlayabileceğiniz bir site biliyorum.

  http://firsatavcilari.blogspot.com/

 14. kezban dedi ki:

  aslında iyi bir başlangıç yapmıştı şimdi piyasada yok sanırım işler iyi gitmedi

Bir Yorum Yazın