Fırsat Takibi Fırsat Siteleri Kadar Fırsat Yaratırken Yeni Bir Oyuncu Daha Geldi: FırsatClub!

Fırsat Takibi Fırsat Siteleri Kadar Fırsat Yaratırken Yeni Bir Oyuncu Daha Geldi: FırsatClub!

Grup alışveriş ve özel alışveriş modellerinde hergün yeni bir girişimin haberini alıyorduk ve almaya da devam ediyoruz. Ama şimdi de yeni bir furya başladı ve fırsat takip sitelerinden hergün en az bir tane duyar olduk.

Şahsen işin mutfağı ve işin derleyici boyutundaki tüm girişimleri değerli görüyorum. Bu alana bu kadar yoğun ilgi olmasını da normal karşılıyorum. Sonuçta birkaç hafta önce hayata geçirilen bir grup alışveriş servisinin de ticari olarak potansiyeli olduğu ortada.  Öyle bir pazardan bahsediyoruz ki biraz farklılık sağlanıp, kullanıcı ilgisi temel seviyede yakalandığı anda belirli oranda geri dönüş yakalanabiliyor.

İşte bu durum aynı şekilde fırsat takip girişimlerinde de mevcut. Şu anda piyasada bildiğimiz çeşitli servisler mevcut. Bunların bazıları sadece grup alışveriş fırsatlarını, bazıları özel alışveriş fırsatlarını, bazıları ise her ikisini de listeliyor.

Potansiyelleri konusuna gelecek olursam, bence son derece yüksek başarı potansiyelleri var. Çünkü, kendimden örnek vermem gerekirse günde ortalama 10-15 arası bu tür sitelerden kampanya e-postası alıyorum. Almak istemiyorum, bu bilgilendirmeleri kapatmak istiyorum ama sonra birden karşı koyamayacağım bir fırsatı kaçırdığımı görüyorum ve yıkılıyorum. İşte bu sebeplerden dolayı da aynı performansla sanki yeterince e-posta almayan bir insanmışım gibi gelen kutumu şişirmeye devam ediyorum.

Piyasadaki tüm fırsatları tek bir yapıda toplayan hatta bunu günde tek e-posta olarak paylaşan başarılı bir servis olması durumunda kesinlikle kullanacağıma emin olabilirsiniz. Hatta sadece benim ilgi duyacağım alanlarda çıkan kampanya ve fırsatları hem grup alışveriş hem de özel alışveriş servislerinden çekip bana gönderen bir servis olursa tadından yenmez diye düşünüyorum.

İşte tam bu noktada bugün FirsatClub.com'dan haberdar oldum. Hem özel alışveriş hem de grup alışveriş servislerinde yayınlanan otomatik çektiği kampanya ve fırsatları manuel olarak kategorize eden FirsatClub.com, kullanıcılarının tercihlerine göre e-posta ile bilgilendirme yapabiliyor.

Yani, eğer siz sadece "güzellik" ya da "yeme-içme" fırsatlarıyla ilgileniyorsanız onunla ilgili e-posta alıyor ve sadece o kampanyalardan haberdar ediliyorsunuz.

Bu modelde çalışacak birkaç girişimin hazırlık çalışmalarının sürdüğünü biliyorum. Hatta bir tanesi var ki kampanyaları segmente etmenin yanında, özellikle haberdar olmak istediğiniz özel bir ürün grubu varsa onu size SMS bile atmayı planlıyor. Ancak henüz hayata geçirilmiş olmadığı için bunun detaylarını paylaşmak doğru olmaz.

Dünyada bu işi başarılı şekilde yapan ve $1.55 milyon yatırım almış olan Yipit'i göz önüne alacak olursak, Türkiye'de de fırsat takip alanında bu tür servislerin bir süre daha hayatımıza girmeye devam edeceklerini kabul edebiliriz. Bu konudaki yatırım fırsatlarını daha önce bir yazıda zaten paylaşmıştık. Eğer okumadıysanız ilginizi çekeceğini düşünüyorum.

Tekrar FirsatClub.com'a dönecek olursam, servisin de SMS ve benzeri anlık haberdar etme uygulamalarını deneyeceğini tahmin ediyorum. Gelir modeli olarak da bir süre sonra hem gerçekleştirdiği yönlendirmelerden hem de eğer belirli bir kullanıcı yoğunluğu yakalanırsa şirketlerin kendilerinin talep edecekleri özel konumlandırmalardan karlı duruma geçeceğine inanıyorum.

Eğer benim gibi günlük olarak aldığınız fırsat ve kampanya e-posta'larından baygınlık geçirme seviyesine gelenlerdenseniz, daha önce paylaştığımız Firs.at, FirsatBuFirsat.com gibi başarılı arayüzleri ve kullanım rahatlığını beğendiğim FirsatClub.com'u da değerlendirmenizi ve incelemenizi öneririm. Ek olarak belirtmekte fayda var, servis her ay bir üyesine de iPad hediye ediyor. ;)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.