Günün Fırsatlarını Takip İçin BerilTech'ten Firs.at
E-Ticaret

Günün Fırsatlarını Takip İçin BerilTech'ten Firs.at

Grup satın alma girişimlerine olan ilgi yükselmeye devam ederken, BerilTech de sahip olduğu Firs.at alan adını değerlendirip günün fırsatlarının iller bazında takip edilmesini kolaylaştıran bir servisi yayına aldı.

Merak edenler için hemen belirteyim .at uzantısı Avusturya'ya ait. Açıkcası alan adı kullanımı olarak ilk duyduğumda benim oldukça hoşuma gitti.

Bu alan adını değerlendirmek için ne yapalım noktasından çıkan Firs.at, girişte bulunduğunuz ile göre belli başlı grup satın alma sitelerindeki fırsatları listeliyor ve ilgilendiğiniz bir fırsat olduğunda ise sizi direkt ilgili siteye yönlendiriyor.

Tükenen fırsatları ve fırsatların kalan sürelerini de görüntüleyen Firs.at, basit bir arayüze sahip ve şu anda beta aşamasında.

Konuyla ilgili BerilTech kurucusu Devrim Demirel'le görüştüğümde şu anda son derece sade şekilde işleyen servisin, bir süre sonra belirli bir veri yoğunluğuna ulaşınca farklı özellikler ve bilgiler içereceğini belirtti.

Aslında bu noktada hızlıca düşünecek olursak, bu tür servisler kullanıcıların kampanyalara olan ilgisi, ilginin olduğu saatler, kullanıcının bulunduğu şehir gibi kriterler üzerinden ciddi bilgi üretebilir. Sonrasında da buradan oluşacak raporların grup satın alma girişimleri için oldukça değerli olması muhtemeldir.

Devrim Demirel'in tam olarak düşündüğü bu mudur bilemiyorum ancak şu an için eğer fırsatları tek bir noktadan takip etmek isteyenler varsa, Firs.at'ı da göz önüne alıp değerlendirebilirler.

Yorumlar (6)
 1. Taci Yalçın Taci Yalçın

  Tebrik ederim Devrim Bey'i. Sektördeki "fırsatları" değerlendirmeyi çok iyi biliyor :) Zannedersem yakın zamanda bu tarz siteler arasındaki rekabet de ateşlenecek. Şimdiden birkaç tane oldular bile! Uzun lafın kısası; arkasında BerilTech gibi güçlü ve tecrübeli bir firmanın; Devrim Bey gibi bu sektör için yıllarını vermiş ve büyük işler başarmış bir girişimcinin olduğu "fırs.at", nişin nişi bu alanda bile rakip tanımaz diye düşünüyorum.

 2. Nihat Özer Nihat Özer

  Kipru bitti sanırım. Sisteme boşuna dahil ediliyor. İlk başlayan ilk bittirdi. Bir kaç geri çekilme olacağı kesindi ama bu kadar hızlı pes etmek doğrusu bu işe baştan bile inanılmadığını gösteriyor. Bildiğim kadarı ile kurucu belli bir süre yatırım da aradı. Ben şunu anlıyorum bugün. Eğer para bulsaydım, kendimi riske sokmadan denerdim. Ne de olsa benim param değil. Para bulamayınca riske gerek yok dedi. Zaten bir işi yandan yapıyorsan zaten başarı imkansız değilmidir?

 3. Şahane bir fikir. Domain de deyim yerindeyse cuk oturmuş uygulamaya. tebrik ederim. görünen o ki e-ticaret grup satın almaya doğru kaymaya başladı.

 4. bu arada sitenin html kodlamasında hiç resim dosyası kullanılmadığını şimdi farkettim. CSS 3.0'ın getirdiği nimetleri doğru kullanarak benim gibi bir web tasarımcının gönlünü ilk ziyaretinde fethetti kesinlikle:)

 5. Mehmet Koru Mehmet Koru

  Geleceği olmaya bir işe yapılmış geleceği olmayan bir yatırım olarak görüyorum.

 6. Osman Tan Osman Tan

  Domain ve tasarım oldukça kullanışlı fakat şöyle bir bug bildiriminde bulunabilirim; siteye ilk giriş esnasında şehir doğrulama bölümü geliyor. Fakat bulunduğum şehiri doğrulamama rağmen sürekli sürekli sürekli sormaya devam ediyor. Muhtemelen bulunduğum şehire ait fırsat ürünü bulunmadığından dolayı bunu yapıyor. Fakat, yine de biraz can sıkıcı bir durum. Hata ile karşılaşılaştığım tarayıcı: Firefox 3.6.3, windows7 os.