Tüm Fırsatlar Tek Bir Sayfada: Fırsat Bu Fırsat

Tüm Fırsatlar Tek Bir Sayfada: Fırsat Bu Fırsat

Groupon'un dünyada estirdiği rüzgarla, grup satın alma modeli Türkiye'deki girişimcileri de etkisi altına aldı. Bu modelin potansiyelini gören Türk internet girişimcileri, hızla harekete geçtiler ve birbiri ardına girişimler hayata geçti. Daha önce Webrazzi'de bu konuyu ve pazarın son durumunu incelemiştik.

Grup satın alma sitelerinin birbiri ardına açılmasıyla kullanıcılar hangi siteyi takip edeceklerini şaşırdılar. Kullanıcılar, aynı anda bir çok fırsatı görerek kendilerine en uygun olanı seçebilecekleri servislere ihtiyaç duyar hale geldiler.

Tamda bu şekilde modellenmiş girişimlerden biri olan Fırsat Bu Fırsat, kullanıcılarının tek bir sayfada bütün günlük fırsatları görmelerini mümkün kılıyor. Böylelikle birden çok fırsatı aynı anda gören kullanıcı, vakitten kazandığı gibi fırsatları da karşılaştırabiliyor. Fırsat Bu Fırsat, diğer grup satın alma siteleriyle aynı mantıkta çalışıyor. Şehrinizi seçiyorsunuz ve günlük olarak fırsatlar sizin için listeleniyor.

Tasarımıyla ilk bakıldığında, bir başka grup satın alma modeli gibi görünse de, servis başlı başına bir fırsat kaynağı olarak hizmet veriyor. Şu an için sitede Grupanya, Şehir Fırsatı, Ekoloni, Grupca ve Grupfoni'nin fırsatları listeleniyor. Yakın zamanda diğer servislerin de listeleniyor olacağını tahmin ediyoruz.

Servis yakın zamanda, daha önce uygulanmamış bir özelliğini de aktif hale getirmeyi planlıyor. Bu özelliğinden kısaca bahsedecek olursak, kullanıcılar kendi fırsatlarını yaratabilecek ve bu fırsatlar için potansiyel alıcı toplayabilecekler. Örnek vermek gerekirse, lazer epilasyon yaptırmak isteyen bir kişi, siteye girip istediği fırsatın ilini ve detaylı bilgisini paylaşacak. Eğer yaratmış olduğu fırsat yeterli sayıya ulaşırsa, site bu fırsatın gerçekleşmesini sağlayacak. Tabi ki bu durumda grup satın alma sitelerinden hangisinin erken davranıp istenen fırsatı hayata geçireceği önemli olacaktır.

Bu sayede sadece sizin için yaratılan fırsatlarla sınırlı kalmayıp, kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda da birçok farklı fırsata kavuşabileceksiniz. Bu anlamda Fırsat Bu Fırsat hali hazırda aktif olan fırsatların yanında, gerçekleşme potansiyeli olan diğer fırsatları da tek bir çatı altından takip edebilmenize imkan tanıyacak.

Bu rekabetten ve yenilikçi ortamdan karlı çıkacak olan biz kullanıcılar, bu ve buna benzer diğer servisleri de bekliyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.