Yahoo! Türkiye Yeniden Yayında
Arama
Yenilikler

Yahoo! Türkiye Yeniden Yayında

2008 Nisan’ında Webrazzi Kariyer’de Community Manager ilanıyla ilk adımı atılan daha sonrasında Temmuz 2008’de yayınına başlayan Yahoo Türkiye, 1 yılını bile dolduramadan son bulmuştu. Yahoo’nun Türkiye operasyonunun sonlanmasının üzerinden 1 yıldan biraz fazla bir süre geçmişti ki 1 Eylül itibariyle Yahoo Türkiye, tr.yahoo.com adresinden yeniden yayına başladı.

Yahoo’nun yeni global ana sayfasıyla aynı altyapıyı kullanan sitede Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlara direkt linklerin bulunması dikkat çekiyor. İlk seferinde olduğu gibi yine Volkan Biçer‘in yönetiminde yayınına başlayan sitede Habertürk, Hürriyet, Milliyet ve ntvmsnbc’den haber içerikleri yer alıyor.

Sol menüde de standart olarak yer alan Gittigidiyor, Kariyer.Net, Maçkolik, Ortakantin ve Vogue Türkiye’nin Yahoo!’nun Türkiye iş ortakları olduğunu öğrendik. Ancak burada yer alan iş ortaklarının “Favorilerim” bölümünde yer almak dışında Yahoo Türkiye’de ne tür bir konumlandırmaya sahip olacaklarını şu an için bilemiyoruz.

İlk seferi hüsranla biten Yahoo’nun Türkiye macerasının, bu sefer ne kadar süreceğini merak ediyoruz. Daha doğrusu soruyu şöyle sormak gerekiyor: Geçen sefer yapılandan farklı olarak bu sefer ne yapılacak?

Yorumları GösterYorumlar Gizle (11)
 1. ibrahim dedi ki:

  Bu kez kapanmasa bari. Aramalarda "sadece türkiye" bölümünü sıkça kullananlardanım.

 2. Shaig M dedi ki:

  Geçen sefer teknoloji bloglarından aynı zamanda .webrazzi-den de son postlar yer alıyordu. Bu sefer sanırım bloglara önem vermemişler.

 3. kamilblog dedi ki:

  fasafiso işler bunlar, boşuna aktif etmişler http://tr.yahoo.com adresini. Ne yani bu sanki igoogle gibi (hatta o bile değil! özelleştiremiyoruz) bir çöp arama motoru. Hem neden FAVORİLERİM kısmını kendim seçemiyorum ? Ve nerden bunlar favorim oluyor. Türkçeleştirme'nin berbatlığını anlatmıyorum bile…

  1. Celo dedi ki:

   Favorileri yeniden düzenlemek veya kaldırmak için giriş yapın

  2. Son_Silahsor dedi ki:

   Biraz araştırırsanız Yahoo arama motorunun Google'dan daha isabetli sonuçlar verdiğini göreceksiniz. Çöp arama motoru arıyorsanız Google bunun için yeter, adamlar her şeyi dizinliyorlar.

 4. ShN! dedi ki:

  Başlığı görünce heyecanlandım, iyi bir portal yaptılar sandım. 7-8 tane siteden içerik çekiyor hepsi o. Normal bir programcı için hepsi 15 dakikalık iş 😀 Gerisi Ajax e kalıyor.

  Kapatsınlar bence hiç uğraşmasınlar 😉

  1. kamilblog dedi ki:

   Aynen katılıyorum, yani anlamıyorum yıllardan beri yahoo açık ve hala ısrarla bu durumunu sürdürüyor. Bing bile kaç sene sonra çıktı o bile daha sade ve kullanışlı bir arayüze sahip (2. arama motoru alternatifim bu arada)

 5. M.Akif dedi ki:

  Pek birşeye benzemiyor ilk görünüm pek hoşuma gitmedi açıkçası

 6. ertkin dedi ki:

  Bence bu site kullanılmaz. Ekstra hiç bir şey vermiyor ki kullanıcıya. Tamamen toplama bir site

 7. Emre dedi ki:

  Ulaştırma bakanı duymasın cezayı keser hiç acımaz.

 8. Serkan Altuntaş dedi ki:

  Yahoo! arama motoru değil ve en önemsediği şey anasayfası. CEO'sunun CNET'e yaptığı açıklamayı incelemenizi tavsiye ederim. Küresel versiyonundan eksikleri olduğu doğru ama bu sefer herşeyi kendiniz halledin deyip My Yahoo! temelli bir ürün sunmamışlar. Geçenki sefer My Yahoo! temelliydi ve Web 2.0 dünyasının kaymağını yemek istemediler. İçerik zahmetine girmediler. Şuan muhtemelen en azından o gazete haberileri için para ödüyorlar. Yahoo! eğer ilgisi yeterince derin olursa daha pek çok içerik servisi için yatırım yapabilir ve işe yarra bir şeyler çıkarabilir. My Yahoo! tabanlı olmaması bence büyük bir gelişme.

Bir Yorum Yazın