Yahoo! Türkiye Yeniden Yayında

2008 Nisan'ında Webrazzi Kariyer'de Community Manager ilanıyla ilk adımı atılan daha sonrasında Temmuz 2008'de yayınına başlayan Yahoo Türkiye, 1 yılını bile dolduramadan son bulmuştu. Yahoo'nun Türkiye operasyonunun sonlanmasının üzerinden 1 yıldan biraz fazla bir süre geçmişti ki 1 Eylül itibariyle Yahoo Türkiye, tr.yahoo.com adresinden yeniden yayına başladı.

Yahoo'nun yeni global ana sayfasıyla aynı altyapıyı kullanan sitede Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlara direkt linklerin bulunması dikkat çekiyor. İlk seferinde olduğu gibi yine Volkan Biçer'in yönetiminde yayınına başlayan sitede Habertürk, Hürriyet, Milliyet ve ntvmsnbc'den haber içerikleri yer alıyor.

Sol menüde de standart olarak yer alan Gittigidiyor, Kariyer.Net, Maçkolik, Ortakantin ve Vogue Türkiye'nin Yahoo!'nun Türkiye iş ortakları olduğunu öğrendik. Ancak burada yer alan iş ortaklarının "Favorilerim" bölümünde yer almak dışında Yahoo Türkiye'de ne tür bir konumlandırmaya sahip olacaklarını şu an için bilemiyoruz.

İlk seferi hüsranla biten Yahoo'nun Türkiye macerasının, bu sefer ne kadar süreceğini merak ediyoruz. Daha doğrusu soruyu şöyle sormak gerekiyor: Geçen sefer yapılandan farklı olarak bu sefer ne yapılacak?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.