SkyFire ile Flash Videolar iPhone'lara Gelebilecek Mi?

Mobil cihazlar için Flash destekli bir tarayıcı olarak bilinen SkyFire, iPhone uygulamasını AppStore'a gönderdiğini açıkladı. SkyFire, Apple'ın gözetimi ve yönlendirmeleriyle hazırladığı uygulamanın AppStore'a gireceği konusunda emin olduğu şeklinde açıklamalarda bulunmuş.

Apple'ın talimatlarına uygun şekilde flash videoları gerçek zamanlı olarak HTML5 standartlarıyla sunan ve %75 oranında sıkıştıran SkyFire 2.o'da, Steve Jobs'un öne sürdüğü güvenlik ve performans kayıpları için de geliştirmelerde bulunulduğu açıklanmış. Daha önce Opera Mini'nin AppStore'a girmesiyle bir dalgalanma yaşanmış ve bazı kullanıcılar Opera Mini'yi tercih etmeye başlamıştı.

Flash video görüntüleme yeteneğini sanal sunucu üzerinden gerçekleştiren SkyFire, Flash video görüntülemesini kullanıcı izniyle gerçekleştirdiği için de Apple ile bir sorun yaşamayacağını düşünüyor. SkyFire ekibi Flash'ın pil ömrüne olumsuz etkisinden yakınan Jobs'a bu konuda da olumlu mesajlar vermeyi ihmal etmiyor.

AppStore'da yayınlanması halinde milyonlarca Flash video yayıncısı ve kullanıcılar için dikkat çekici olacak SkyFire, Opera'dan sonra Safari'ye ikinci kan kaybını yaşatabilir ve belki de Steve Jobs'a Safari'yi geliştirmesi için uykusuz geceler getirebilir.

Skyfire'ın Android Market'te çoktan yerini aldığı bilgisini de bu arada verelim :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.