Yahoo! Türkiye yayında!
Arama
Genel

Yahoo! Türkiye yayında!

Yahoo! TürkiyeYahoo!, Türkiye operasyonunu Nisan ayında başlatmasının ardından bugün itibari ile Yahoo! Türkiye sayfalarını devreye aldı.

Şu anda tr.my.yahoo.com üzerinden yayın yapmakta olan Yahoo! Türkiye aldığım bilgilere göre yarından itibaren Yahoo.com.tr adresine taşınıyor olacakmış.

Yahoo! Türkiye ana sayfa içeriği için Hürriyet, Milliyet, NTVMSNBC ve Sabah gibi büyük medyalarla işbirliğine gitmiş. Bunun yanında Yahoo! servislerinden video ve fotoğraf içerikleri de ana sayfaya entegre edilmiş.

Yahoo! Türkiye ana sayfasında haber içeriği olarak bloglara da yer verilmiş. Şu anda Webrazzi, SiberKültür, Marketallica haberlerinin yanında Blograzzi‘nin en iyi bloglarının listesi de yayınlanıyor. – Bu işte benim parmağım yok 🙂

Yahoo! Türkiye

Yahoo! Türkiye ana sayfasından direkt Facebook‘a giriş linki de sağlanmış. Bunu yaparken şirketin Türkiye’de geniş bir kullanıcı kitlesinin açılış sayfası olma hedefi olduğunu tahmin ediyorum. Ayrıca Yahoo!‘nun ilk defa Türkiye’de ana sayfasında My Yahoo! altyapısıyla yani kişiselleştirilmiş bir altyapıyla çıkış yaptığını da vurgulamakta fayda var.

Şirket kullanıcı yorumlarına çok önem verdiğini özellikle vurguluyor. Bu yüzden yorumlarınızın Yahoo! Türkiye‘nin daha değerli bir ana sayfa içeriği sağlaması için takip edileceğini bilmenizi isterim.

Son olarak Yahoo! yetkilileri bunların hakkında konuşmak istemesede birkaç duyum paylaşmazsam rahat edemeyeceğim.

Yahoo!‘nun Türkiye’de Yahoo! Groups, Yahoo! Messenger ve Yahoo! Developer Network ile aktif olacağını bunun yanında Flickr‘ın Türkçe yayın yapması ve Türkiye’deki Flickr gruplarının desteklenmesi için de çalışmaların olduğunu duyuyorum. Flickr‘ın Türkçe olması entresan olabilir…

Yorumları GösterYorumlar Gizle (26)
 1. Volkan Biçer dedi ki:

  İki gündür nerede kiminle görüşüyorsak her türlü yorumu not ediyoruz, buradakiler de olumlu olumsuz oldukça faydalı bizim için. En iyi ana sayfa mıdır, 3 müdür 5 midir buna bizim yorum yapmamız mümkün değil ama ekiple beraber elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz… Özellikle blog modülü için yorumlar oldukça önemli sanırım. her türlü görüşü almak isteriz gerçekten…

  Yahoo TR!

 2. Erdem dedi ki:

  yahoo.com.tr tıklayınca yahoo.uk&ireland çıkıyo
  tr nin yayında olduğundan emin misiniz??

 3. efecan dedi ki:

  Bence bunu yapmak için geç bile kaldılar. Üstüne üstlük ingilizce sayfada İzmir’e Azmir yazıyor.

 4. Yunus Emre Ercan dedi ki:

  Bence şimdiye kadar Türkçe yapmamaları dahi hataydı. Sayfa biraz boş gibi şu anda ama daha da iyi olur sanırım.

 5. Burak Dönertaş dedi ki:

  Msn Türkiye sayfası ne kadar başarılı sizce? Kişisel görüşüm Yahoo yerelleşme ayağında olayı MSN’den bir adım ötesine götüremeyecek. Bu arada blog bölümünde Siberkultur yazıyor ama tıklayınca http://interaktifpazarlama.blogspot.com/ ın rss i geliyor.

 6. serhat dedi ki:

  oo süper. tebrikler yahoo.

 7. Arda Kutsal dedi ki:

  @Erdem
  Yazının ne kadarını okuyorsun?
  Şu anda tr.my.yahoo.com üzerinden yayın yapmakta olan Yahoo! Türkiye aldığım bilgilere göre yarından itibaren Yahoo.com.tr adresine taşınıyor olacakmış.

 8. Mehmet Can dedi ki:

  Minimalizmden eser yok, iGoogle’un yanında pek bir şansının olduğunu düşünmüyorum. Bence Yahoo daha fazla naz yapmadan Microsoft’a he desin 🙂

 9. serhat dedi ki:

  bu arada büyük internet şirketlerin türkiye operasyonlarında yaptıkları stratejik hatalardan bahsetmek istiyorum. bu şirketler buradaki ofislerini açtıklarında hemen CV’si güzel olan adamları işe alıyorlar ki bence bu yanlış. bu ülkede her ne kadar bilgilerini genelde kötüye kullansalar da bir sürü aç internet canavarı var. bu canavarlar türk insanının, webmaster’ının internet kullanım mantalitesine genel olarak hakim. eğer bu kişileri proje üretim ve yönetim sistemlerine dahil ederlerse yerel ofisler çok daha başarılı olacaklarını umuyorum. iyi CV’lerden ziyade pratik alanda başarılı kişileri işe almalılar. yoksa her işleri aksar buralarda…

 10. Ali Murat Ceylan dedi ki:

  Çok güzel olacak ama site tamamen bitmemiş sanırım sayfanın altında hata var ve üyelik bilgilerimizi gösteriyor 🙂

 11. Tuncay Tuncer dedi ki:

  siteyi ve sistemi incelemek için biraz erken değil mi? Arda’nın dediği gibi önce bir gerçek domainde yayına girsinler, birkaç ufak düzenlemeyi yapsınlar, daha sonra çatlamaları patlamaları değerlendirelim.
  Ama iş olarak geç kalındığı ortada. Google’ın Türk pazarıdaki pazar payı ortada, bu pay bu kadar büyümeden hareket edilmeliydi diye düşünüyorum.

  İlk bakış için güzel görünüyor ama yukarıdaki yorumlarda da belirtilmiş, yurt dışındaki yapıyı birebir türkçeleştirmek yerine buraya uygun ve özgün bir yapıyı kurmaları daha hoş olur. Monster’ın bu konuda düştüğü hataya düşmemeliler..

 12. Ekim Nazım Kaya dedi ki:

  Ana sayfadaki “Değişikliklerinizi kaydetmek için giriş yapmayı unutmayın; yoksa hepsini kaybedersiniz.” uyarısı ilginç olmuş

 13. Dilaver Şahin dedi ki:

  Bence Yahoo Türkiye sayfaları için çok özel bir yatırım yapmayacak çünkü Türkiye şartlarında çok fazla yatırımla karlı olmak mümkün değil.Sadece mevcut trafiğine daha fazla Türkçe reklam almak için vitrin hazırlıyor.MSN de aynı yolu izlemişti.
  Yahoo.com Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 9. sitesi zaten.Mesela e-kolay’dan daha çok ziyaret ediliyor.Doğan grubunun kar etmeyen şirketlerini kapatmasını/satmaya çalışmasını eleştirenler Yahoo’nun yapmaya çalıştığını da anlamayabilirler.

 14. Salute dedi ki:

  iGoogle gibi kişiselleştirilmiş bir anasayfa kullanacaklarına, Yahoo USA’deki gibi portal olarak kurulsa daha bir güzel olacağı kanısındayım. Bunun için belki Yahoo Türkiye’nin geniş bir ekibe ihtiyacı olabilir ama şu Mynet’e eseslı bir rakip gelsin artık. 🙂

 15. alialtugkoca dedi ki:

  Yahoo geç kalan işi yaptı bence güzel olmuş.Bakalım iGoogledan buraya geçecekmiyiz.
  Ben bi kaç hatayı yazmak istiyorum.Firefox 3.0.1 kullanıyorum ve üye girişi yaptığımda sayfa sağ tarafa doğru genişliyor.Ortadaki modüller sayfayı kaplıyor.IE6da doğru gözüken sayfanın FFde bozulması biran önce düzeltilmeli.Zira bu tür servisleri kullanan kullanıcı kitlesinin büyük bölümünün FF kullandığı bilinen bir gerçek.

  ikincisi bloglar listesinde artık kapalı olan siteler var.edasuner ve Onpunto benim gördüğüm 2 tanesi.

  İnşallah daha çok developer Yahoo için modüller üretir.

 16. codemaniak dedi ki:

  Çalışmaları lazım .. çakma site gibi duruyor şu anda bir arkadaşıma gösterdim yahoo e-mailine girmek konusunda endişe duydu..

 17. Arda Ö. dedi ki:

  Google’ın elinde tuttuğu marka değerinin karşısında Yahoo ve Msn sayfaları pek bir şey yapamazlar …

  Ama google.com.tr anasayfasını Haber sitesi,video sayfaları içeriklerle doldurursa ki, reklam geliri ve ziyaretçi bakımında Google Türkiye Avrupa’daki bir çok ülkeyi kat kat katlayacaktır.

  Biliyorum Google’ın News servisi, Video servisi,Youtube’si… var ama benim kastettiğim bunların hepsinin anasayfada derli toplu durması.Derli toplu diyorum çünkü yahoo gibi karman çorman bir sayfa yapacak olurlarsa insanlar arama yapmayı unutur.

 18. serhat dedi ki:

  yahoo reklam servisi de geliyor mu türkiye’ye?

 19. Osman dedi ki:

  Yahoo Türkiye, tam da güvenilir haber kaynakları ile işbirliği yapmış. Sanırım Doğan grubu Türkiye ayağını çeken.

 20. Cello dedi ki:

  Geç olsun da güç olmasın diyorum 🙂 fakat türkçeleştirmelerde bazı hatalar ve anlamsız cümleler söz konusu. örneğin “Önceden bir Yahoo! Kimliği’niz yok mu?” burada tırnak ile ayrılması doğru mu bilemiyorum.. hadi hayırlı olsun

 21. Yucel Eroglu dedi ki:

  çok geç kalınmış bi uygulama, hayırlısı olsun 🙂

 22. Çağatay dedi ki:

  Beta, “Site hatalı olabilir, mazur görün.” demek değildir.

  Hele ki bu yanlış hamle, Yahoo gibi bir markanın yerel bir ayağında yapılıyorsa durum çok vahim demektir.

  Şu siteyi (Yahoo TR) gördüğüm an bir daha anladım. Yahoo’nun suyu gayet ısınmış ve koskoca şirketin tek motoru Ymail ve Flickr. Gerisi gerçekten fıs 🙂

 23. Çağatay dedi ki:

  Biraz daha inceledim de; Yahoo Türkiye ayağının, yakında Merkez Yahoo tarafından kapatılabileceğini düşündüm.

 24. Öncelikle hayırlı olsun!

  Ancak görüldüğü kadarıyla, Türkiye’deki içeriklere bağlantı sağlamaktan öteye gitmeyecek gibi gözüküyor; tıpkı MSN Türkiye gibi!

 25. LeoTheMaster dedi ki:

  Başlangıç olarak çok güzel bir hizmet ve bu yerel hizmetin kendini geliştireceğine de inanıyorum.

  Google yokken yahoo kullanıyorduk, unutmayalım 🙂

  Bende konu hakkında bir şeyler yazdım link burada.

 26. yahya dedi ki:

  Yahoo adres edindim ama bir türlü Türkçeye dönüştüremediğim için kullanamıyorum..lütfen kolay bir yolu varsa bildiriseniz memnun olurum tşk

Bir Yorum Yazın