Yahoo! Türkiye yayında!

Yahoo! TürkiyeYahoo!, Türkiye operasyonunu Nisan ayında başlatmasının ardından bugün itibari ile Yahoo! Türkiye sayfalarını devreye aldı.

Şu anda tr.my.yahoo.com üzerinden yayın yapmakta olan Yahoo! Türkiye aldığım bilgilere göre yarından itibaren Yahoo.com.tr adresine taşınıyor olacakmış.

Yahoo! Türkiye ana sayfa içeriği için Hürriyet, Milliyet, NTVMSNBC ve Sabah gibi büyük medyalarla işbirliğine gitmiş. Bunun yanında Yahoo! servislerinden video ve fotoğraf içerikleri de ana sayfaya entegre edilmiş.

Yahoo! Türkiye ana sayfasında haber içeriği olarak bloglara da yer verilmiş. Şu anda Webrazzi, SiberKültür, Marketallica haberlerinin yanında Blograzzi'nin en iyi bloglarının listesi de yayınlanıyor. - Bu işte benim parmağım yok :)

Yahoo! Türkiye

Yahoo! Türkiye ana sayfasından direkt Facebook'a giriş linki de sağlanmış. Bunu yaparken şirketin Türkiye'de geniş bir kullanıcı kitlesinin açılış sayfası olma hedefi olduğunu tahmin ediyorum. Ayrıca Yahoo!'nun ilk defa Türkiye'de ana sayfasında My Yahoo! altyapısıyla yani kişiselleştirilmiş bir altyapıyla çıkış yaptığını da vurgulamakta fayda var.

Şirket kullanıcı yorumlarına çok önem verdiğini özellikle vurguluyor. Bu yüzden yorumlarınızın Yahoo! Türkiye'nin daha değerli bir ana sayfa içeriği sağlaması için takip edileceğini bilmenizi isterim.

Son olarak Yahoo! yetkilileri bunların hakkında konuşmak istemesede birkaç duyum paylaşmazsam rahat edemeyeceğim.

Yahoo!'nun Türkiye'de Yahoo! Groups, Yahoo! Messenger ve Yahoo! Developer Network ile aktif olacağını bunun yanında Flickr'ın Türkçe yayın yapması ve Türkiye'deki Flickr gruplarının desteklenmesi için de çalışmaların olduğunu duyuyorum. Flickr'ın Türkçe olması entresan olabilir...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.