Yahoo! Türkiye için ekibini kuruyor!
Genel

Yahoo! Türkiye için ekibini kuruyor!

Yahoo!'nun Türkiye pazarına girişi ile ilgili birçok kereler tahminlerde bulumuş ya da kaynaklarımdan aldığım bilgileri aktarmıştım. Bu konuyla ilgili artık taşlar iyice yerine oturuyor. Yahoo!'nun Türkiye operasyonunda görevlendirilmek üzere şu an için açık olan bir iş pozisyonu söz konusu ve şirket bu pozisyonun detaylarını ilk kez Webrazzi üzerinden paylaşıyor.

Şirketin Community Manager pozisyonu ile ilgili bilgileri Webrazzi Kariyer'den inceleyebilirsiniz.

Yahoo!'nun Türkiye için açtığı ilk iş ilanı için şirketin "Marketing and Community Management" bölümü yetkilisi ilgili adaylara Webrazzi üzerinden şu mesajı gönderdi.

"Do you have passion for online community and communication? Are you a blog enthusiast, blogging about Internet trends and technology, new features, improving user experience and educating? Y! is looking for people like you with big ideas and big talent to help us come to the battle in Turkish online market and to help us provide our visitors with the innovative products and services they've come to expect from Yahoo!"

Mesaj içeriğindeki "help us come to the battle in Turkish online market" bölümü ile ilgili siz de benim düşündüklerimi düşünüyor musunuz? Yahoo!'nun Türkiye pazarına biraz geç girecek olması, şu aşamada lokal servislerin yanı sıra Microsoft'un MSN ve Hotmail ile sahip olduğu pazar payı ile karşılaştırıldığında gerçekten de Yahoo! bir savaşa mı giriyor dersiniz?

İş ilanı ile ilgili okuyucularım Webrazzi Kariyer üzerinden detayları inceleyebilir ve başvurularını yapabilirler. Bunun dışında Yahoo!'nun Türkiye'deki pazar şansını ve hangi ürünleri/servisleri ile fırsatı olduğunu da tartışmaya açmak istiyorum. Görüşlerinizin birebir şirket tarafından takip edileceğini de özellikle belirtmek isterim.

Yahoo! Türkiye operasyonu ile farklı gelişmeler de olacak, bunları da ilerleyen dönemlerde paylaşıyor olacağım.

Yorumlar (7)
 1. İmran Çuhadar İmran Çuhadar

  Çok iyi oldu bu haber. Teşekkürler umarım çok çabuk kurarlar

 2. Göksan Kadayıfçı Göksan Kadayıfçı

  Yahoo gerçek bir savaşa girmek istiyorsa bunu ancak şimdiye kadar hiçbir firmanın cesaret edemediği şekilde yerelleşerek yapmalıdır. Sıkı bir pazar kordinasyonu ile özellikle hotjobs, tv ve muzik gibi sevislerini türkiyedeki yayınlara ulaşmak için düşünülmüş tek bir portal gibi yapılandırmalıdır. Özellikle Yahonun müzik konusunda destekleyici bir firma olduğunu bildiğimden dolayı Y!Music in yerel grupları da desteklemesi ülkenimizin büyük bir oranına sahip genç nüfusunu ben dahil:) mutlu edecektir. Özellikle Türkiyede artık isminin fazla geçmediği ( facebook,google ve msn e göre)bu fimayı gençlerin hatırlamsını ve özellikle çok genç nüfusun tanımasını sağlayacaktır.Bu şekilde şirketin Türkiyede reklam gelirlerinde ciddi bir artış olacaktır diye düşünüyorum.

  Bu yazdıklarım çok kapsamlı ve ilk aşamada gerçekleştirilmesi kolay olmayan projelerdir, fakat yapılanmanın sadece yahoo.com.tr olmaması gerektiğini düşünmekteyim.

  Hayırlısı demeyelim çalışalım;)

 3. Inan Akbaba Inan Akbaba

  Bence gerçekten geç kalınmış bir adım atacak bu sistemi kurarken yahoo, alt ypısı sayesinde fazla bir sorun yaşamadan kuracaktır. Fakat yurt içindede, zaten yahonun satın almasını gerktirmiyen site yaymlarıda olacaktır sanıyorum.

  Şimdiden herkes için yardımcı kolay olması dileği ile.

 4. Ibrahim Ibrahim

  bildiğim kadarıyla açıkçası biraz kaba olacak ama yahoonun tenezül edeceği çok fazla sitenin olduğunu düşünmüyorum türkiyede ama kriterleri nedir eleman alımının onuda tam açıklamak gerekir:)

 5. Googleboy Googleboy

  Ne zamandır bu haberi bekliyordum, iyi oldu ilaç gibi geldi.

 6. Yahoo Türkiye'yi kurarken acaba sektörel siteler satın alma ya da ortaklık yapacak mıdır diye bir düünce belirdi bende. Ne dersiniz?

 7. Girsin girsin reklam kısmını biran önce açsa süper olacka.