Yahoo! Türkiye için ekibini kuruyor!

Yahoo!'nun Türkiye pazarına girişi ile ilgili birçok kereler tahminlerde bulumuş ya da kaynaklarımdan aldığım bilgileri aktarmıştım. Bu konuyla ilgili artık taşlar iyice yerine oturuyor. Yahoo!'nun Türkiye operasyonunda görevlendirilmek üzere şu an için açık olan bir iş pozisyonu söz konusu ve şirket bu pozisyonun detaylarını ilk kez Webrazzi üzerinden paylaşıyor.

Şirketin Community Manager pozisyonu ile ilgili bilgileri Webrazzi Kariyer'den inceleyebilirsiniz.

Yahoo!'nun Türkiye için açtığı ilk iş ilanı için şirketin "Marketing and Community Management" bölümü yetkilisi ilgili adaylara Webrazzi üzerinden şu mesajı gönderdi.

"Do you have passion for online community and communication? Are you a blog enthusiast, blogging about Internet trends and technology, new features, improving user experience and educating? Y! is looking for people like you with big ideas and big talent to help us come to the battle in Turkish online market and to help us provide our visitors with the innovative products and services they've come to expect from Yahoo!"

Mesaj içeriğindeki "help us come to the battle in Turkish online market" bölümü ile ilgili siz de benim düşündüklerimi düşünüyor musunuz? Yahoo!'nun Türkiye pazarına biraz geç girecek olması, şu aşamada lokal servislerin yanı sıra Microsoft'un MSN ve Hotmail ile sahip olduğu pazar payı ile karşılaştırıldığında gerçekten de Yahoo! bir savaşa mı giriyor dersiniz?

İş ilanı ile ilgili okuyucularım Webrazzi Kariyer üzerinden detayları inceleyebilir ve başvurularını yapabilirler. Bunun dışında Yahoo!'nun Türkiye'deki pazar şansını ve hangi ürünleri/servisleri ile fırsatı olduğunu da tartışmaya açmak istiyorum. Görüşlerinizin birebir şirket tarafından takip edileceğini de özellikle belirtmek isterim.

Yahoo! Türkiye operasyonu ile farklı gelişmeler de olacak, bunları da ilerleyen dönemlerde paylaşıyor olacağım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.