GittiGidiyor Kurucularından NeredenAldin.com ve Setrow’a Yatırım

GittiGidiyor Kurucularından NeredenAldin.com ve Setrow’a Yatırım

İlk olarak Ağustos 2008'de Webrazzi'de yer verdiğimiz sonrasında yenilenen yapısını Eylül 2009'da sizlerle paylaştığımız NeredenAldin.com GittiGidiyor kurucularından yatırım aldı. Gerçekleşen yatırım sitenin kurucusu Eren Yalçındağ'ın sahibi olduğu ve e-mail marketing çözümleri sunan Setrow'u da kapsıyor.

Yatırım sonrasında kurulan Teknolog Bilgi Teknolojileri ve Sistemleri A.Ş. bundan sonra hem Setrow'un pazarlama çözümünü hem de NeredenAldin.com'u bünyesinde barındırıyor olacak.

Yatırımı gerçekleştiren GittiGidiyor ortakları Aydonat Atasever, Burak Divanlıoğlu ve Serkan Borançılı'nın yanında Magnet'in kurucu ortağı Ersan Özer de yer alıyor.

Aldığımız bilgiye göre ortaklar Teknolog'un %60 hissesine sahipler ve kayıtlara göre Ersan Özer %6, diğer yatırımcılar %18 pay sahibi durumundalar.

Online alışveriş yapan müşterilerin alışveriş yaptıkları siteleri değerlendirdikleri ve etohum'un 2010 adayları arasında ilk 40'ta yer alan NeredenAldin.com geçen zaman içinde hem sistemindeki alışveriş sitesi sayısını hem de katılımcı kullanıcı sayısını artırmıştı. Yapılan yatırımın ardından yenilenecek olan servis sistemde hakkında yorum yapan mağazalara özel panel sunarken, şirketlerin kullanıcıların yorumlarına cevap verip, etkileşime geçmesine de olanak sağlıyor olacak.

Setrow ise e-posta ile pazarlama çözümleri konusunda farklı bir yöntemle pazarda etki yaratacak gibi duruyor. Servisin klasik e-bülten gönderim imkanı sunan servislerden farklı olarak sağladığı Remarketing türü uygulama, bir kullanıcının tüm ağ üzerinde takibini sağlıyor ve bu kullanıcıya yönelik gerçekleşecek e-posta gönderimlerini bu yöntemle özelleştiriyor.

Basitçe anlatmak gerekirse, bir kullanıcıya e-bülten gönderildikten sonra, o kullanıcı Setrow'un entegre olduğu servisler üzerinde kullanıcıyı takip ediyor ve kullanıcının alışveriş eğilimlerine bağlı olarak ona özel pazarlama çalışmaları yapılmasının önünü açıyor.

Daha önce GittiGidiyor ortakları tarafından gerçekleştirilen yatırımlardan farklı olarak, bu sefer operasyonun içinde Aydonat Atasever'i de görüyoruz. Cimri.com'un da ortağı olan ve bizzat servisin yönetiminde yer alan Aydonat Atasever'le konuyla ilgili görüştüğümde yatırım miktarı hakkında yorum yapmadı ancak Setrow ile NeredenAldin.com'un Cimri'nin hali hazırdaki mağazaları için katma değerli hizmetler sunabileceklerini dile getirdi.

Yatırım haberini ilk duyduğumda aklıma ilk gelen servis zaten Cimri olmuştu. Fiyat kıyaslama konusunda hizmet veren ve şu an için 202 mağazayı bünyesinde barındıran servis, Setrow ve NeredenAldin.com ile ciddi bir sinerji yaratabilir.

Şöyle ki, Cimri'deki mağazalar için e-posta pazarlama çözümleri sunulurken, mağazaların müşteri ilişkileri için de NeredenAldin.com sistemi değerli olacaktır.

Son dönemlerde Türkiye internet pazarında gerçekleştirdikleri yatırımlarla sektöre hareket getirdiğini düşündüğüm GittiGidiyor kurucularını ve elbette 2008 yılında kurduğu girişimiyle başarılı bir noktaya gelen Eren Yalçındağ'ı bu fırsatla tebrik ediyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.