TTNET Partner Ekosistemi'yle Girişimcilere Destek
Genel

TTNET Partner Ekosistemi'yle Girişimcilere Destek

TTNET, kurumsal şirketler, bireysel girişimciler ve üniversite öğrencileri için oluşturduğu Partner Ekosistemi'ni yayına aldı. TTNET kurumsal iş ortakları bulmanın yanı sıra, bireysel girişimcilere ve üniversite öğrencilerinin projelerine destek amaçıyla da hayata geçirdiği bu platform için geçtiğimiz aylarda Geleceğini Netleştir turlarına başlamıştı. Geleceğini Netleştir turu kapsamında 35 ilde 41 üniversitede projeyi anlatan şirket 25.000 üniversite öğrencisine internet girişimciliğini anlatmıştı.

TTNET Partner Ekosistemine üye olan bireysel girişimciler veya üniversite öğrencileri Projeme Destek linkinden karşılarına çıkan proje başvuru dökümannını doldurarak projelerini TTNET'e ulaştırıyorlar. Belli dönemlerde hem TTNET hem de sektörden seçilecek insanların oluşturacağı bir komite tarafından değerlendirilecek projeler arasından seçilecek ekipler TTNET ile yakından çalışacak.

TTNET'in teknik altyapı ve lisanslı yazılım konusunda destek sunabileceği projelere ayrıca proje sahipleri istediği takdirde iş planları ve yol haritalarının çizilmesinde de destek sağlanıyor olacak.

Bu ay sonuna kadar gelen başvurular Eylül ayının sonuna doğru yapılması planlanan değerlendirme ile ele alınyor olacak. Bu süreçten sonra da desteklenecek ilk tur girişimciler belirlenecek.

Konuyla ilgili detaylı bilgi için TTNET Partner sitesini inceleyebilirsiniz.

Yorumlar (4)
 1. istekli adama, girişimci olana o kadar çok fırsat var ki. yeter ki üretelim.

 2. Çok ayrı bir yerden gireceğim ancak paylaşmadan edemedim;

  * Turk Telekom'un 16 milyon 200 bin küsür abonesi var ve TTNET'in 5 milyonu aşkın abonesi.

  ** Yani müşterilerinin her ay %30una yakın bölümünden ADSL kullanmak için zorunlu tuttuğu "sabit hat" şartı kapsamında aydan aya değişmeli olarak 9 ile 12 TL arasında ücret kesiyor.(5 milyonun sadece ADSL için kullandığı varsayılarak).

  ***Bu da ayda en kötü 45 milyon TL ediyor. 2009'un da en karlı telekom şirketi olmuş kendileri...

  Eh girişimcilere de biraz yardım yatırım yapsınlar...

 3. Mustafa Namoğlu Mustafa Namoğlu

  Site'de sıkıntı var heralde, login olunmuyor.

 4. Hüseyin Hüseyin

  TTnetin bu kadar derinlemesine şeyler düşünmesine gerek yokki, illaki öğrencilere destek vermek istiyorlarsa internet almak için telefon alma zorunlulugunu kaldırsınlar yada telefondan her ay alınan sabit ücreti. Budan daha büyük destek mi olur...

  Yani, şu yaptıklarıda ancak kendi kendilerini kandırmak gibi olur :)... Tivibu hizmetini hediye etmek için telefonumu aradılar 1 ay size ücretsiz kulandıracaz tatil falan var diye, operatöre ttnette kotasız internet kalkmıyormu adil kullanım hakkı gelmiyormu ben nasıl tivibu alıp izleyim kota aşmazmı bu nasıl çelişki dediğimde operatör şaştı kaldı tek bir açıklamada yapmadı :) . TTnetin her kampanyası ayrı bir çıkmaz ne diyebilirimki