Grup Satın Alma Pazarının Bir Diğer Oyuncusu Ekoloni.com Açıldı
E-Ticaret

Grup Satın Alma Pazarının Bir Diğer Oyuncusu Ekoloni.com Açıldı

 • Grup satın alma ile ilgili bugüne kadar yaptığımız çeşitli haberlerde adından söz ettiğimiz Ekoloni.com bugün itibariyle yayına girdi.

Grup satın alma ile ilgili bugüne kadar yaptığımız çeşitli haberlerde adından söz ettiğimiz Ekoloni.com bugün itibariyle yayına girdi.

Atlantis Yapım ve Poligon Reklam Ajansı ortaklığında kurulan servis şu an için sadece İstanbul'da hizmet veriyor. Ancak öğrendiğimize göre Eylül-Ekim aylarına doğru Ankara'da hizmet verilmesi planlanıyormuş.

Perakende ve eğlence sektörlerinde tecrübeli olan bir ekip tarafından kurulan ve yönetilen Ekoloni, özellikle bu alanlara yönelik fırsatları sunuyor olacak. Zaten bu seçimini gösterir nitelikte ilk fırsat olarak Ajda Pekkan'ın açıkhava konserini kullanıcılarına sunan servis, incelemeyi yaptığımız dakikalarda 22 satış gerçekleştirmişti.

Groupon'un dünya çapındaki popülaritesini takiben Avrupa'da olduğu gibi Türkiye'de de grup satın alma servislerinde önemli artış gözlemlemiştik. Gecikmeden gerçekleşen açılışla bu alanın ilk oyuncuları arasına giren Ekoloni'nin önümüzdeki günlerde rekabetin neresinde yer alacağını hep birlikte göreceğiz.

Hali hazırda çalışan Kipru, SehirFirsati.com, Grupanya'nın yanı sıra önümüzdeki dönemlerde yayına girmesi beklenen Markapon, Grupfoni, Grubal ve FirsatKuponu'nun da açılışını bekliyoruz.

Şu an itibariyle 8 girişim olduğunu bildiğimiz pazarda geçtiğimiz günlerde Webrazzi Gündem: Türkiye'de İnternet Girişimciliği konferansına katılan GittiGidiyor kurucularından ve şirketin yeni servisi Markapon'un ortağı Aydonat Atasever'in "bu alanda 11 girişim olacak" sözünü hatırlamakta fayda var.

Eğer bu yazımızı okuyan ve bu alana girmeye hazırlanan yeni girişimlerin sahipleri varsa lütfen yorumlarda kendilerini bize tanıtsınlar ki biz de bundan sonrasındaki değerlendirmelerimizde onları da göz önüne alıyor olalım. ;)

Yorumlar (4)
 1. Cemil Günel Cemil Günel

  Bu tarz siteleri tanıtırken "yeni bir Groupon klonu" diye yazıldığından olsa gerek bu sitenin isimin "Ekloni" olarak okudum. Sonra aklıma düştü gerçekten cesur bir ad olmuş diye. Tabii sonra fark ettim "Ekoloni" olduğunu :)

  Şaka bir yana başarılar dilerim.

  Saygılar.

 2. Gökhan Sabır Gökhan Sabır

  uzunca bir süredir bu tip projeleri yakından takip ediyorum. Tabi takip etmemin bir nedeni var. Bence sermayesi olan ve arkasında sağlam bir ekibi olan projelerin hepsi bu pastadan nasibini alacak diye tahmin ediyorum.bu modelin el değmemiş niş alanlarda çok tutacağını düşünüyorum ve yazının sonundaki cümleden ötürü herkese göz kırpıyorum...

 3. Buna benzer modeller git gide pazar payı artan servisler haline geliyor.Birçok iş sahasında olduğu gibi yine ilk kurulanlar yükselir (farklılıkları ile).Bunlara benzer direk e-ticaret sistemleri de git gide yaygınlaşmaya başlayacaktır...

 4. Bu tür girişimler genelde İstanbul da çıkıyor. Eskişehirde 10 kişilik genç bir ekiple FirsatiniYarat.com projesi üzerinde çalışıyoruz. Sistemimiz hazır 24 mayıs pazartesi günü en çok davet gönderene Netbook hediyesi ile başladık. Önümüzdeki günlerde Eskişehir-Afyon-Kütahya-Isparta ve Bilecik illerinde güzel fırsatlarla baslamayı planlıyoruz. Yenisehrim.com ve Sanalsehrim.com projelerimizdeki temsilci ağını kullanarak diğer illerede fırsatlar sunmayı planlıyoruz. Arda beyin bundan sonra bizi de telafüs etmenisi bekliyoruz :)

  http://www.firsatiniyarat.com