Webrazzi Gündem: Türkiye'de İnternet Girişimciliği Toplantısı Gerçekleşti

Webrazzi Gündem: Türkiye'de İnternet Girişimciliği Toplantısı Gerçekleşti

Webrazzi Gündem serisinin yedincisi olan Türkiye'de İnternet Girişimciliği konulu toplantımızı gerçekleştirdik. MoreClick'in Gündem sponsoru olarak desteklediği etkinlikte, Türk internetinin önemli girişimcileriyle geçmişte ve şu anda yaptıkları girişimleri, sektörün zaman içinde nasıl şekillendiğini ve gelecekte nasıl şekilleneceğini konuştuk.

Diğer Webrazzi Gündem'lerden farklı olarak 7 girişimcinin ilk defa girişimlerini görücüye çıkardığı Demorazzi bölümünde ise kısa süre sonra yayına girecek yeni girişimler sektörle buluşturuldu.

Etkinlik BerilTech Genel Müdürü Devrim Demirel ile başladı. Demirel, blogcu.com ve tr.tc satışları ile bir girişimin nasıl satılabilecek değere getirildiği konusundaki deneyimlerini paylaştı. Devrim Demirel ayrıca BerilTech'in son dönem projelerinden olan Sirketce.com'un detaylarını ve bir süredir semantik web ile ilgili çalışmalar yaptıklarının bilgisini verdi.

Türkiye için fırsat gördüğü alanları da sıralayan Devrim Demirel, kısa vadede online oyun, yeni nesil eğlence ve alışveriş servisleri, lokasyon bazlı servislerde fırsat olduğunu, orta vadede dikey arama, oyun, eğlence, semantik alışveriş, kişisel asistanlar, botlar ve servislere odaklanmayı önerdiklerini, uzun vadede ise semantik teknolojilerin ve “collective intelligence” konusunun gündeme geleceğini aktardı. Devrim Demirel'in sunumunu yazının sonunda bulabilirsiniz.

Toplantının ikinci konuşmacısı olan EnUygun.com Genel Müdürü Çağlar Erol ise

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.