Webrazzi Gündem: Türkiye’de İnternet Girişimciliği Toplantısı Gerçekleşti
Arama
Etkinlikler

Webrazzi Gündem: Türkiye’de İnternet Girişimciliği Toplantısı Gerçekleşti

Webrazzi Gündem serisinin yedincisi olan Türkiye’de İnternet Girişimciliği konulu toplantımızı gerçekleştirdik. MoreClick‘in Gündem sponsoru olarak desteklediği etkinlikte, Türk internetinin önemli girişimcileriyle geçmişte ve şu anda yaptıkları girişimleri, sektörün zaman içinde nasıl şekillendiğini ve gelecekte nasıl şekilleneceğini konuştuk.

Diğer Webrazzi Gündem’lerden farklı olarak 7 girişimcinin ilk defa girişimlerini görücüye çıkardığı Demorazzi bölümünde ise kısa süre sonra yayına girecek yeni girişimler sektörle buluşturuldu.

Etkinlik BerilTech Genel Müdürü Devrim Demirel ile başladı. Demirel, blogcu.com ve tr.tc satışları ile bir girişimin nasıl satılabilecek değere getirildiği konusundaki deneyimlerini paylaştı. Devrim Demirel ayrıca BerilTech’in son dönem projelerinden olan Sirketce.com’un detaylarını ve bir süredir semantik web ile ilgili çalışmalar yaptıklarının bilgisini verdi.

Türkiye için fırsat gördüğü alanları da sıralayan Devrim Demirel, kısa vadede online oyun, yeni nesil eğlence ve alışveriş servisleri, lokasyon bazlı servislerde fırsat olduğunu, orta vadede dikey arama, oyun, eğlence, semantik alışveriş, kişisel asistanlar, botlar ve servislere odaklanmayı önerdiklerini, uzun vadede ise semantik teknolojilerin ve “collective intelligence” konusunun gündeme geleceğini aktardı. Devrim Demirel’in sunumunu yazının sonunda bulabilirsiniz.

Toplantının ikinci konuşmacısı olan EnUygun.com Genel Müdürü Çağlar Erol ise

Yorumları GösterYorumlar Gizle (12)
 1. Onur Kaya dedi ki:

  webrazzi gündeme katılmadım ama buradaki özeti ve sunumları okudum şimdi. başından sonuna dolu dolu bir program olmuş. katılan şirketler de paylaşılan sunumlar daki bilgiler de çok değerli.bu tür panellere para vermek fikri hoşuma gitmiyor ama artık para vermeye değer ortamlar sağlıyor webrazzi. tebrikler

 2. Eylos dedi ki:

  Bu tip yeni girişimcileri ilgilendiren panellerin akşam veya hafta sonu yapılması daha yerinde bir karar olabilir. Keza girişimciliğe hazırlanıp halen başka bir işde çalışanlar olabilir. Bildiriyi resmen kıskanarak okudum. 🙂
  Webrazii ve ekibini candan tebrik ediyorum.
  Selamlar.

 3. koray gülpınar dedi ki:

  Demrim Bey’in sunumu gerçekten güzel olmuş.

 4. Uğur Özmen dedi ki:

  Ben yine “çalışkan öğrenci” boyutlarında, en önde oturup izlemeye çalıştım (saat 12.15’e kadar)

  Gerek Devrim Demirel, gerek Çağlar Erol, gerekse Tümay Asena girişimcilere birçok ipucu verdi.

  Arda’nın özetlediği şekilde “4-6 kişi, 1-2 server, evde başlangıç” başarının çıkış noktası galiba…
  🙂

  1. guru fasulye dedi ki:

   Artik bir sunucuda 100 tane core oldugu icin 1-2 server’a da gerek kalmadi. Bu arada evde baslamayan baslangic olur mu ? bu lafa hep kizarim ben, bizim garajimiz vardi da biz mi garajda calismadik 🙂

 5. Göksel Demir dedi ki:

  Gittigidiyor online da yeni projelerle devam ederken en büyük rakibi Hepsiburada.com un Anadoluda şube açmaya çalışması çok ilginç ..

 6. ozan dikerler dedi ki:

  İçeriği açıcından benim için çok önemli bir toplantıydı. Adımı yazdırdım ancak işten izin alıp çıkamadığım için kaçırmış oldum. Keşke hafta sonu gibi daha uygun bir zamanda yapılsaydı. (bana göre) büyük ve şimdiye kadar yapılmamış fikirlerimi hayata geçirebilmem için biraz daha bilgi sahibi olmuş olurdum.

Bir Yorum Yazın