Limango 51 bin Üyeye Ulaşmış - Türk İnternet Kullanıcısı Private Shopping'i Sevmiş
E-Ticaret

Limango 51 bin Üyeye Ulaşmış - Türk İnternet Kullanıcısı Private Shopping'i Sevmiş

Otto Group'un sahibi olduğu üyelere özel alışveriş sitesi (private shopping) Limango'nun Türkiye pazarında hizmet vermeye başladığını yazmıştık, hatta üyelik için gerekli Webrazzi'ye özel davetiyeyi de paylaşmıştık. Bu arada davetiye linkimiz hala aktif, henüz üye olmamış okuyucularımız kullanabilirler. (http://www.limango.com.tr/welcome/webrazzi/)

Limango yayına başlayalı yaklaşık 2 ay oldu ve görünen o ki işler oldukça iyi gidiyor. Geçtiğimiz günlerde görüştüğüm bir şirket yetkilisinden aldığım bilgiler hem Limango'nun mevcut durumuna ışık tutuyor, hem de ülkemizde online alışveriş konusundaki eğilimleri ortaya koyuyor.

Öncelikle şunu paylaşmamda yarar var, Limango 2 ay içinde toplam 51 bin üyeye ulaşmış. Bu sayının %50'si kadın ve %50'si erkek üyelerden oluşuyor. Öğrendiğim kadarıyla bir süre sonra üyelik ile ilgili dışarıya açılan linkler kapatılacak ve sadece üyelerin davetiye göndermesi ile servise katılım mümkün olacakmış. Bununla ilgili zamanlama şu an için paylaşılmıyor. En azından gördüğümüz kadarıyla Webrazzi davetiye linki halen açık.

Limango'dan aldığım bilgiler bugüne kadar servis üzerinden yapılan alışverişlerin İstanbul'dan gerçekleşenlerinde %65'inin Avrupa yakasından olduğunu gösteriyor. Ülkemizin 3 büyük şehrinden (İstanbul, Ankara, İzmir) sonra en çok alışveriş Kocaeli, Bursa, Antalya, Balıkesir, Muğla, Denizli, Kayseri, Konya, Gaziantep, Sakarya, Adana'dan yapılmış. Ayrıca Karadeniz Bölgesi'nden yapılan alışverişlerde Ordu ve Samsun siparişleri ağırlıklı olarak göze çarpıyor. Güneydoğu Anadolu'da ise Şanlıurfa, Hakkari ve Mardin önde gidiyor. Anadolu'dan gerçekleşen alışverişlerde çoğunluk spor giyim, outdoor kıyafetler, bikini/mayo, terlik ve gözlük olmuş.

Limango'nun bayan üyeleri çoğunlukla gece kıyafetleri, çantalar, güneş gözlükleri ve tasarım bikinileri tercih etmiş. Erkek üyeler ise t-shirt, kot pantalon, şort mayo ve spor ayakkabıları tercih etmişler.

Babalar Günü'nün yaklaştığı şu günlerde ise parfüm, cüzdan, saat ve bir süre önce gerçekleştirdikleri çakı kampanyası en çok sipariş aldıkları ürün grupları olmuş.

Kısacası görünen o ki, Türk internet kullanıcıları üyelerine özel indirim sunan bu alışveriş modelini sevmişler. Şu anda pazarda sadece iki şirket, Limango ve Markafoni, olmasına karşılık gün geçtikçe öğrenilen ve alışılan bu e-ticaret sisteminin ülkemiz online ekonomisine katkısı da bence oldukça katma değerli.

Yorumlar (11)
 1. İbrahim İbrahim

  Ben de yakından takip ediyorum, gerçekten güzel ürünler güzel fiyatlara alınabiliyor. Üye sayısının da 51.000'i geçmesi de normal gibi :)

 2. ben yurt disinda yasiyorum ve uzun zamandan beri bu vintee privee klonu siteleri takip ediyorum..yasadigim ulkede bu tarz bir olusum henuz yok. ve ben bunu yapmak istiyorum..sitenin yapimi konusunda her ne kadar bazi sirketlerle gorusmus olsamda istenilen fiyatlar gercekten cok fais duruyor.

  bu konuda yardimci olabilecek birileri varsa iletisime gecmek isterim.

  1. Akin bey istediğiniz sitenin yapımı konusunda size yardımcı olabiliriz. Mailimden bize ulaşabilirsiniz.

   [email protected]

  2. akin bey bir sürü hazir script var bu alanda .alin, isteginize göre editletip bir web 2.0 grafik yaptirin ...

   1. bu konuda fikir alis-verisi ve onerisi olanlar bana [email protected] dan ulasabilir.

 3. Umut Akyol Umut Akyol

  Bu tür siteler için Büyük Türkçe Dizin'i hazırlarken "indirimli özel alışveriş" kategori ismini vermeye uygun gördüm. İndirimli alışveriş sitelerini de kendi aralarında "indirimli özel alışveriş", "indirimli toplu alışveriş" vs. şeklinde ayırdım. Sadece "özel alıveriş" demek çok anlamlı değil, burada üyelere özel olmasının yanında belirleyici bir diğer unsur da indirimli olması. Bunlar sonunda kategorileri de şöyle oluştu, bildiklerinizi siz de wikilerle paylaşabilirsiniz: İndirimli Özel Alışveriş, İndirimli Toplu Alışveriş

 4. Murat Kaya Murat Kaya

  Harika haber. Limango da, Markafoni de çok iyi bir rekabet içindeler ve bu rekabetten hem kendileri, hem kullanıcılar hem de tedarikçiler kazanıyor. Çok güzel işler yapıyorlar.

  Tebrik ediyorum. Rakamların da kısa süre içerisinde giderek artmasını temenni ediyorum.

  Tabii bu arada kendimi kavşak açılışında konuşma yapan belediye başkanı gibi hissettim ama gerçekten de başka türlü ifade edemedim.

 5. Talat Cemre Can Talat Cemre Can

  Kampanyalar hoşuma gitti.

 6. Türkiye'de bunu yapabilecek bir sürü web tasarım firması var üstelik fiyatları hiçte faiş değil...

 7. Kadırgalı Seda Kadırgalı Seda

  ben siteye üye olup girdim, bişeyler alasım geldi. ancak keyfime göre bişey bulamadım. içeriğin gelişmesi lazım...