Tesla, Supercharger ekibinin büyük bir kısmını işten çıkarıyor

Kaynaklara göre, Supercharger ekibinden yaklaşık 500 kişi işten çıkarılacak.
Tesla, Supercharger ekibinin büyük bir kısmını işten çıkarıyor

Elektrikli araç üreticisi Tesla'nın dünya genelinde iş gücünün yüzde 10'unu işten çıkaracağı haberini daha önce sizlere aktarmıştık. Ancak bu haberden henüz iki hafta geçmeden şirket, yeni bir işten çıkarma dalgasıyla karşımıza çıktı.

Tesla, üst düzey yöneticilerin yanı sıra Supercharger ekibinin büyük bir kısmını işten çıkarma kararı aldı. Bu kararın arkasındaki nedenler net olmasa da Elon Musk'ın şirketin radikal bir yaklaşım benimsemesi gerektiğini belirttiği biliniyor.

İşten çıkarmaların özellikle Tesla'nın Supercharger bölümünün başında bulunan Rebecca Tinucci ve yeni ürünler birimini yöneten Daniel Ho'nun ayrılmasıyla birlikte üst düzey pozisyonlardaki kişileri de kapsayacağı söyleniyor. Kaynaklara göre, Supercharger ekibinden yaklaşık 500 kişi işten çıkarılacak.

Elon Musk, dün gece yaptığı açıklamada, "Eksikliklerin ve güvenilirlik testlerini geçemeyen yöneticilerin altında çalışan personelin de işten çıkarılacağını" ifade etti.

Mevcut işten çıkarma dalgası, Tesla'nın zaten zor bir yıl geçirdiği bir dönemde geliyor. Şirketin hisse fiyatları düşerken, rekabetin artması ve elektrikli araçlara olan talebin azalması gibi faktörlerle karşı karşıya kaldığı biliniyor. Ayrıca, Tesla'nın itibarı da son dönemde yaşadığı sorunlarla sarsılmış durumda, bunlar arasında Autopilot özelliğinin soruşturulması, Cybertruck'ın geri çağrılması ve Elon Musk'ın tartışmalı davranışları bulunuyor.

Tesla işten çıkarma yapan son şirket değil; zira bir taraftan Google da mayıs ayındaki yıllık geliştirici konferansı I/O öncesinde, önemli departmanlarının bazılarında işten çıkarmalar yapmaya başladı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.