Yerli yatırım uygulaması Midas, 45 milyon dolar yatırım aldı

Portage Ventures liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna katılım gösterenler arasında International Finance Corporation, Spark Capital, Earlybird Digital East Fund ve Revo Capital yer aldı.
Yerli yatırım uygulaması Midas, 45 milyon dolar yatırım aldı

Yerli yatırım uygulaması Midas, Portage Ventures liderliğinde gerçekleşen A serisi yatırım turunda 45 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna katılım gösterenler arasında International Finance Corporation, Spark Capital, Earlybird Digital East Fund ve Revo Capital yer aldı. 

2021 yılında 1 milyon dolar tohum yatırım alan Midas, tohum turunu 2022 yılında 11 milyon dolar ile kapatmıştı. 

Türk ve Amerikan hisse senedi alım satımına odaklanan Midas'ın günlük işlem hacmi 2021 yılında 1 milyon doları geçmişti. 2022 yılında ise 1. yılını kutlayan Midas, 100 bin kullanıcıya ulaşmıştı. 2022'nin sonunda ise 500 bin kullanıcı rakamını aşmıştı. Aynı dönemde ise Borsa İstanbul'da ürünleri arasına eklemişti.

Aylık Borsa Istanbul aracı hacminde yüzde 0.60 bandında paya olduğunu gördüğümüz Midas ortalama 2 milyar TL aralığında işleme aracılık ediyor. Midas'ın önümüzdeki dönem büyümesinde ana hedefi ise farklı ürünler olacak görünüyor.

Her yıl 4 katına yakın bir kullanıcı büyümesi gösteren Midas bu yıl itibari ise 2 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. Birkaç yeni ürün duyuracak olan Midas'ın yeni yatırımdaki en büyük ürünü ise 2022'nin sonundan beri gündeminde olan kripto para borsa uygulaması olacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.