Skillshare, Superpeer'i satın aldı

Superpeer, online eğitim platformu Skillshare tarafından satın alındı. Bu satın almanın ardından önümüzdeki aylarda Superpeer'ın tamamen Skillshare'e entegre olması planlanıyor.
Skillshare, Superpeer'i satın aldı

Konuya yakın kaynakların paylaştığı bilgilere göre Superpeer, online eğitim platformu Skillshare tarafından satın alındı. Satın almanın finansal detayları henüz açıklanmadı. Devrim Yaşar ve Fatih Acet'in kurduğu Superpeer, Influencerların ve alanında uzman kişilerin birebir video görüşmeler yaparak gelir elde etmesini sağlıyor. Skillshare ise yaratıcı alanlar için online eğitime odaklanıyor.

Superpeer'in 2020 yılında Eniac Ventures liderliğinde 2 milyon dolarlık tohum öncesi yatırım aldığını sizlere aktarmıştık. Superpeer, 2020'nin Kasım ayında ise 8 milyon dolar yatırım aldı. Söz konusu yatırım turuna Acrew CapitalAudacious VenturesHomebrewMoxxie VenturesBrianne KimmelScott Belsky ve OnDeck katılmıştı. 

Aynı yıl online eğitim platformu Skillshare, 66 milyon dolar yatırım almasıyla gündeme gelmişti. New York merkezli Skillshare, 2020'deki bu yatırım turuyla birlikte 2010'da kuruluşundan bu yana toplam yatırım miktarını 108 milyon dolara çıkarmıştı. Şirketin günümüzdeki güncel toplam yatırım miktarı ise 136.8 milyon dolar. 

Bu satın almanın ardından önümüzdeki aylarda Superpeer'ın tamamen Skillshare'e entegre olması planlanıyor. Skillshare ve Superpeer anlaşması ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.