Avuç içini anahtara dönüştüren akıllı kilit sistemi: Wi-Fi Palm Recognition Smart Deadbolt

Geleneksel anahtar sistemlerinden ayrılan akıllı kilit, kullanıcıların avuç içi örneklerini kullanarak evlere sorunsuz ve güvenli erişim sunuyor.
Avuç içini anahtara dönüştüren akıllı kilit sistemi: Wi-Fi Palm Recognition Smart Deadbolt

Dün, sağlık odaklı akıllı cihazlar ve dijital sağlık çözümleri üreten bir teknoloji şirketi olan Withings'in tüketici elektroniği fuarı CES 2024'te yeni ürünü BeamO'yu tanıttığını aktarmıştık.

Fuarda teknoloji şirketleri, sağlık alanında çığır açan teknolojik ürünlerin yanı sıra ev güvenliği alanındaki yeni gelişmeleri de görücüye çıkarmaya başladı. Bu bağlamda teknoloji şirketi Philips, kullanıcıların avuç içini anahtara dönüştüren akıllı kilit sistemi 'Wi-Fi Palm Recognition Smart Deadbolt'u tanıttı.

Geleneksel anahtar sistemlerinden ayrılan akıllı kilit, kullanıcıların avuç içi örneklerini kullanarak evlere sorunsuz ve güvenli erişim sunuyor. 359,99 dolara satılacak olan cihaz, kod veya anahtar gerekliliğini ortadan kaldırıyor.

Bunun yerine, farklı avuç içi damar örneği algılayabilen dahili bir avuç içi tarayıcısına sahip. Philips, cihazın 50 farklı avuç içi örneğini saklayabildiğini, tüm yaş gruplarından kullanıcılara olanak sağladığını ve hatta kirli ellerle bile etkili şekilde çalışabildiğini iddia ediyor. Cihaz aynı zamanda bir kapı zili olarak da işlev görüyor. 

Bu teknoloji, geleneksel anahtar veya PIN girişlerine alternatif bir seçenek sunarken, kullanıcılar aynı zamanda akıllı telefonlarından da kontrol edebiliyorlar. Ayrıca, diğer biyometrik tanıma teknolojilerinden farklı olarak, avuç içi tarayıcısıyla ev güvenliğinde yeni bir dönem başlatıyor. Bu yenilik, parmak izi tarayıcıları ve dijital anahtar kullanımını geride bırakıyor. 

Hatırlatmak gerekirse Amazon gibi şirketler daha önce ödeme ve yaş doğrulaması için avuç içi tarayıcı teknolojisini kullanmıştı. Diğer teknoloji devleri farklı uygulamalar için biyometrik tarama denemeleri yaparken, Philips ev güvenlik sistemlerine avuç içi tanımayı entegre etmede öne çıkıyor. Bu yenilik, parmak izi tarama ve akıllı telefon tabanlı dijital anahtar kullanımını geride bırakıyor ve dikkat çekiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.