Withings'ten evde kullanım odaklı sağlık cihazı: BeamO

Withings'in yeni ürünü BeamO; EKG, vücut sıcaklığı ölçme ve stetoskop özellikleriyle dikkat çekiyor.
Withings'ten evde kullanım odaklı sağlık cihazı: BeamO

Sağlık odaklı akıllı cihazlar ve dijital sağlık çözümleri üreten bir teknoloji şirketi olan Withings, tüketici elektroniği fuarı CES 2024 çerçevesinde yeni sağlık cihazı BeamO'nun tanıtılması bekleniyor. Cihaz, vücut sıcaklığını ölçme, elektrokardiyogram (EKG) alma, kan oksijen seviyelerini kontrol etme ve stetoskop olarak kullanma yeteneğine sahip. Yani BeamO, evde sağlık ölçümlerini tek bir cihazda birleştiriyor. 

BeamO, PPG sensörleri, elektrotlar ve dijital bir stetoskop içeriyor. Ayrıca, elektronik stetoskopların çalışma prensibini temel alan piezoelektrik bir disk bulunuyor. Bu disk, göğüs veya sırttaki sesleri elektrik sinyallerine dönüştürerek okunabilir hale getiriyor. Kısacası BeamO, kullanıcılarına vücut sıcaklığı, EKG ve kan oksijen seviyesi gibi önemli verileri sunabiliyor.

Cihazın evde yapılabilecek ölçümleri tek bir cihazda bir araya getirmesi dikkat çekici olsa da, EKG ve atriyal fibrilasyon (AFib) tespit özellikleri için FDA onayı alması gerektiğini ekleyelim. Hatırlatmak gerekirse Withings, daha önce benzer ürünlerini tanıtsa da FDA onayı almakta bazı sıkıntılar yaşamıştı.

Withings tarafından aktarılan bilgilere göre BeamO'nun önümüzdeki Haziran ayında satışa sunulması bekleniyor. BeamO'nun fiyatı ise 249,95 dolar olacak.

Şirket, tele-sağlık alanındaki vizyonunu genişletme yolunda önemli adımlar atmış olsa da, tam olarak hedeflerine ulaşması biraz zaman alabilir. Cihazın sağladığı özellikler, tele-sağlık uygulamaları için önemli bir adım. BeamO ve benzeri ürünlerin sağladığı veri paylaşımı, uzaktan sağlık hizmetlerinin gelecekte daha etkin hale gelmesine olanak tanıyabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.