Lokum Games, Boğaziçi Ventures ve APY Ventures liderliğinde yatırım aldı

Lokum Games'in yatırımı, Boğaziçi Ventures ve APY Ventures'ın ortak liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turunun diğer katılımcıları arasında ise Soner Çaşur, Mustafa Kamil Ağel ve Kamer Dikran Alyanakyan yer alıyor.
Lokum Games, Boğaziçi Ventures ve APY Ventures liderliğinde yatırım aldı

Ülkemizdeki girişimcilik ekosisteminin en önemli parçalarından biri haline gelen oyun girişimleri, yatırımlar almaya devam ediyor. Özellikle Zula ve Zula Mobile oyunları ile tanınan yerli oyun girişimi Lokum Games, yatırım aldığını duyurdu. Edindiğimiz bilgilere göre Lokum Games, 33 milyon TL yatırım aldı.

Lokum Games'in 33 milyon TL'lik yatırımı ise Boğaziçi Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ve Albaraka Portföy Yönetimi Bilişim Vadisi GSYF'nin ortak liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turunun diğer katılımcıları arasında ise Soner Çaşur, Mustafa Kamil Ağel ve Kamer Dikran Alyanakyan yer alıyor.

Alınan yeni yatırım, Lokum Games'in global pazarda genişlemesi için kullanılacak. Lokum Games olarak uluslararası standartları yakalacağını düşündükleri bir Mobile MMO FPS oyunu geliştirdiklerini belirten Lokum Games Kurucu Ortağı ve CEO'su Genco Alp, Zula markası ile özellikle Türkiye ve MENA bölgesinde edinmiş oldukları tecrübeleri bu yeni oyunlarında tüm global oyun severlerin beğenisine sunacaklarını aktardı. Alp, Boğaziçi Ventures ve APY tarafından lead edilen bu yatırım turu sayesinde güçlü bir lansman planı ile 2024 Q1 içerisinde Beta Launch sürecini başlatacaklarını da paylaştı.

Lokum Games ekibinin uzun zamandır başarılı çalışmalarını takip ettikleri bir ekip olduğunu belirten Boğaziçi Ventures Yönetici Ortağı ve CEO’su Barış Özistek ise tüm diğer oyun yatırımlarında olduğu gibi bu yatırımları ile de Boğaziçi Ventures olarak, Türk oyun endüstrisindeki dönüşüm ve büyüme sürecine öncülük etmeye devam ettiklerini belirtti.

Türkiye ve MENA bölgesinde elde ettikleri başarılarla kendini ispatlamış, global çapta da büyük başarılar elde edeceğine inandıkları çok güçlü bir ekibe yatırım yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını aktaran APY Ventures Fon Yöneticisi Mustafa Keçel, Bilişim Vadisi fonları ile oyun dikeyinde de potansiyeli yüksek teknoloji firmalarına aktif olarak yatırım yapmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.