ChatGPT'nin mobil uygulaması eylül ayında 4,58 milyon dolar brüt gelir elde etti

ChatGPT'nin mobil uygulamalarında geçtiğimiz ay 15,6 milyon indirme görüldü ve bu indirmelerden yaklaşık 4,6 milyon dolar brüt gelir elde edildi.
ChatGPT'nin mobil uygulaması eylül ayında 4,58 milyon dolar brüt gelir elde etti

Yapay zekanın yoğun bir şekilde hayatımıza girmesi ile OpenAI'ın ChatGPT'sinin dillerden düşmemesi hemen hemen aynı döneme tekabül ediyor. Ancak OpenAI'ın popüler yapay zeka sohbet robotunun iOS ve Android için mobil uygulamalarının yayınlanması bu alanda kartların yeniden dağıtılmasına neden oldu dersek yanlış olmayacaktır. Zira bu sayede ChatGPT bir eğlence kaynağı olmaktan çıkıp günlük hayatta aktif olarak kullandığımız bir araca dönüştü. 

Son paylaşılan bilgilere göre dünya çapında iOS ve Android uygulamalarında 15,6 milyon indirme görüldü ve bu indirmelerden yaklaşık 4,6 milyon dolar brüt gelir elde edildi. Apple ve Google'ın uygulama içi satın alma gelirlerinden paylarını almasının ardından eylül ayında elde edilen net gelir ise yaklaşık 3,2 milyon dolar oldu.

Fakat Appfigures'ün yeni verilerine göre, gelir artışı artık yavaşlamaya başladı. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca gelir artışı yüzde 30'un üzerinde seyrederken eylül ayı itibarıyla bu oran yüzde 20'ye düştü. Buna rağmen ChatGPT'nin mobil uygulaması, haziran ayında 2,1 milyon dolar brüt gelir getirirken, bu sayı temmuz ayında 2,74 milyon dolara, ağustos ayında 3,81 milyon dolara ve şimdi de son rekor olan eylül ayında 4,58 milyon dolara yükseldi.

Kaynak: Appfigures

Her ne kadar sektörün en "bilinen" uygulaması ChatGPT olsa da Appfigures'ın verilerine göre Ask AI adlı uygulamanın gelirleri ChatGPT'yi geride bıraktı. Ask AI, eylül ayında 5,51 milyon dolar gelir elde etti. Ancak bunun en önemli nedeni şirketin yoğun reklam harcamaları.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.