X, eski adıyla Twitter, yakında yalnızca karanlık modda çalışacak

Platformun yakında yalnızca karanlık modda hizmet vereceğini ifade eden Elon Musk "Böylesi her halükarda çok daha iyi." yorumunu yaptı.  
X, eski adıyla Twitter, yakında yalnızca karanlık modda çalışacak

Şimdiye kadar Twitter, varsayılan, loş ve ışıklar kapalı olmak üzere 3 farklı arka plan seçeneği sunuyordu. "Varsayılan" görünümünde ise yalnızca açık renkte bir arka plan sunulmaktaydı. Yakın zamanda Twitter'ı X markasına dönüştüren Elon Musk, paylaştığı bir gönderi ile platformun yakında tamamen karanlık moda geçeceğini duyurdu. 

Elon Musk, Twitter'da bir kullanıcının, tasarladığı siyah tikin karanlık modda çalışmayacağını belirtmesine istinaden platformun yakında yalnızca karanlık modda hizmet vereceğini ifade etti. Elon Musk "Böylesi her halükarda çok daha iyi." yorumunu yaptı.  

Elon Musk'ın bu açıklaması, Twitter kullanıcıları arasında tartışma konusu oldu. Kimisi siyah arka plan üzerine beyaz metinlerin daha zor okunduğunu söylerken, bazı kullanıcılar varsayılan olarak karanlık modun kullanmasını ancak açık renk seçeneğinin de sunulmasını talep etti. 

Tüm bu taleplerin Elon Musk tarafından dikkate alınıp alınmayacağı ise henüz bilinmiyor. Aynı zamanda Elon Musk birkaç gün önce platformda bir anket gerçekleştirerek, kullanıcılara arka plan seçeneklerini sormuştu. Karanlık Mod, anket sonuçlarını önde kapattı. 

Karanlık mod kararında anket sonuçlarının da payı olabilir. Öte yandan pek çok uygulama, özellikte iOS'ta telefonunuzda kullandığınız tercihlere ayak uydururken, Twitter'ın yalnızca tek bir seçenek sunması, kullanıcı tarafında olumsuz bir karşılık bulabilir. 

Bu esnada Twitter'ın X'e dönüşmesi kademeli olarak devam ediyor. Önceki gece şirketin Android uygulaması yeni bir görünüme kavuştu. Twitter'ın yeni ismi ve logosu X, Google play Store'da yerini aldık. Kısa bir süre sonra benzer bir değişimi iOS uygulamasında göreceğimizi söyleyebiliriz. 

Şirket, tüm bu değişikliklerin, reklamverenleri kendilerine çekmek ve onları "onaylanmış" kurum olmaya teşvik etmekte etkili olacağını düşünüyor. Ne de olsa geçtiğimiz günlerde Elon Musk, Twitter'ın para kaybetmeye devam ettiğini açıkladı. Elon Musk paylaştığı tweette reklam gelirlerinin yüzde 50 düşüş gösterdiğini de dile getirmişti. 

Twitter'ın, yeni adıyla X'in CEO'su Linda Yaccarino, Twitter'ın X'e dönüşmesinin ardından çalışanlarla paylaştığı bir notta kullanımın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ifade etti. 

Gözünü süper uygulama olmaya diken X, Elon Musk'ın deyişiyle "Her şey uygulaması" olmaya hazırlanıyor. Ödeme ve bankacılık çözümleri gibi yeni deneyimlerle donatılması beklenen X'in kullanıcılar tarafından ne kadar ilgi göreceği ise merak konusu. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.