Finceptor, Keiretsu Forum Türkiye’den 3,5 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

Finceptor, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları tarafından 3,5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.
Finceptor, Keiretsu Forum Türkiye’den 3,5 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü olup Web3 projelerinin likidite ve sermaye finansmanı organize edebileceği bir platform olarak faaliyet gösteren Finceptor, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları tarafından 3,5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

Finceptor Web3 sermaye ve likidite finansman platformu olup, Web3 protokollerinin token arzı öncesi, token arz ve token arz sonrası aşamalarda finansmana erişmesini sağlıyor. Bireysel yatırımcılar 1 dolardan başlayan ve sermaye korumalı yatırım modelleri ile Web3 proje tokenlarına ICO öncesi, ICO aşaması ve ICO sonrasında OTC gibi yollar ile bu projelere yatırım yapabiliyor.

Finceptor Kurucu Ortakları Can Kocagil, Arman Vural Budunoğlu, Güneş Serel, Ege Kafalı ve Emre Dönmez, girişimlerini 1 yılda geliştirdiklerini belirterek, 50 binin üzerinde Web3 yatırımcı topluluğu ve 5 binden fazla KYC'li kullanıcılarını olduğunu dile getirdi.

Ekip, Polygon'un Hypernest DeFi hızlandırma programından mezun olan Finceptor'ın aynı zamanda Web3 dünyasının önemli isimlerinden Brinc ve Türkiye'deki önemli bankalar Yapı Kredi ve Neohub tarafından desteklendiğini belirterek şunları söyledi: "ICO öncesi ve sonrasındaki aşamalarda likidite finansmanı sağlayan finansal ürünler sunarak fonlanan Web3 projelerinin DeFi dünyasında daha derin ve verimli marketlere sahip olmasını sağlayarak, yeni kullanıcılar ve trader'lar çekebilmesini sağlıyoruz. Aynı zamanda yatırımcı koruma modellerimiz, yatırım ön koşullarının esnekliği, regülasyona uyumlu altyapımız ve proje seçimi alanında ince elenip sık dokunması ile rakiplerimizden ayrışıyoruz.”

Girişim, Türkiye ve Asya'daki en büyük Web3 yatırımcı topluluklardan biri haline gelmeyi hedefliyor. Aynı zamanda Web2 ve CeFi yatırımcılarına yeni bir varlık sınıfı ve yatırım modeli tanıtarak geleceğin Web3 dünyasının bir parçası olmalarını istiyor. Finceptor, topluluğu ön plana çıkaran yeni fonlanma ve finansman modelleri ile geleceğin Web3 projelerinin sadece kurumsal sermayelere bağımlı kalmadan, geleceğin finansman yöntemleri ile fonlanabilmesini de hedefleri arasında sayıyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.