Derya Matraş, Meta Birleşik Krallık, Kuzey Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkan Yardımcısı oldu

Derya Matraş, bundan böyle Meta'nın Birleşik Krallık, Kuzey Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'yı kapsayan bölgelerdeki faaliyetlerini yürütecek.
Derya Matraş, Meta Birleşik Krallık, Kuzey Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkan Yardımcısı oldu

Derya Matraş, Meta Birleşik Krallık, Kuzey Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkan Yardımcısı oldu. 2015 yılından bu yana Facebook'un Türkiye Ülke Direktörlüğünü üstlenen Derya Matraş'ın, 2020 yılında şirketin Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcılığı pozisyonuna atandığını sizlere aktarmıştık. 

Türkiye'de Facebook İstasyon'un açılmasından KOBİ'lere odaklanan Facebook ile Öne Çıkın etkinliklerine kadar birçok faaliyete imza atan Derya Matraş, bundan böyle Meta'nın Birleşik Krallık, Kuzey Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'yı kapsayan bölgedeki faaliyetlerini yürütecek.

Derya Matraş'ın bu yeni rolle birlikte şirketin bölgedeki ekonomik ve sosyal etkisini artırmak için çalışacağını belirtelim. Derya Matraş'ın Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcılığı pozisyonunda 70 ülkeyi kapsayan bir faaliyet yürüttüğünü de hatırlatmakta fayda var.  

Ekonomist ve Capital’in 2019 yılında yaptığı “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” sıralamasında ilk 10’da yer alan Matraş, Fortune Türkiye’nin “40 Yaş Altı 40” listesinde de yer aldı.

Derya Matraş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

"Bu yeni görevi üstlendiğim için çok onurlu ve heyecanlıyım. Bölgedeki ekipleri ve ortakları tanımayı ve her büyüklükten işletmenin, büyümek ve istihdam yaratmak için platformlarımızı kullanmasına yardımcı olmayı dört gözle bekliyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.