Elon Musk'a göre Twitter'ın değerlemesi yaklaşık 20 milyar dolar

Elon Musk, Twitter çalışanlara gönderdiği bir e-posta ile hisse senedi ödemelerini yaklaşık 20 milyar dolar değerleme üzerinden yapacaklarını açıkladı. Bu belirtilen değerlemenin, 44 milyar doların altında kalması dikkatleri üzerine çekti. 
Elon Musk'a göre Twitter'ın değerlemesi yaklaşık 20 milyar dolar

Twitter CEO'su Elon Musk, Twitter çalışanlara gönderdiği bir e-posta ile hisse senedi ödemelerini yaklaşık 20 milyar dolar değerleme üzerinden yapacaklarını açıkladı. Bu noktada Elon Musk'ın Twitter'ı 44 milyar dolara satın aldığını hatırlatalım.

Bu belirtilen değerlemenin, 44 milyar doların altında kalması dikkatleri üzerine çekti. Konuya yakın kaynakların aktardığı bu durum karşısında Twitter, şu an için konu hakkında sessizliğini koruyor. 

Hatırlarsanız, Elon Musk'ın aralık ayında paylaştığı bilgilere göre, Musk'ın Twitter'ı satın almasının ardından büyük reklam verenlerin, reklam faaliyetlerini durdurması Twitter'ın nakit akışı kapsamında kar ve zararının eşit olmasına yol açmıştı. 

Bu esnada Twitter teknik problemleriyle gündeme gelmeye devam etti. Twitter, 1 ay içinde ikinci kez çökerken, Mart başında anasayfasının çalışmamasıyla gündeme geldi. 

Twitter Blue aboneliği karşılığında dağıtılan mavi onay işaretleri, sahte hesapların markaları taklit etmesiyle bir karmaşaya sebep oldu. Bu da bir takım markaların platformdan çekilmesine yol açtı. Bu olayların ardından bir hesaba mavi bir onay işareti uygulamadan önce bir inceleme adımı eklendi. Yakın zamanda şirket, nüfus kağıdı destekli kimlik doğrulamasını test etmeye başladı. 

Ayrıca Twitter, paylaştığı bir gönderi ile geçmişte tanınmış kişi ve kurumların kimliğini doğrulamak için kullanılan tüm eski mavi onay işaretlerini 1 Nisan'da kaldıracağını duyurdu. Eski mavi onay işaretlerinin kaldırılması, tanınmış kişi ve kurumları, Twitter Blue abonesi olmaya adeta zorluyor. Bu adımların sonucunda Twitter'ın gelirlerini nasıl etkileyeceğini hep birlikte izleyip göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.