Twitter, tüm eski mavi onay işaretlerini 1 Nisan'da kaldıracak

Twitter, paylaştığı bir gönderi ile geçmişte tanınmış kişi ve kurumların kimliğini doğrulamak için kullanılan tüm eski mavi onay işaretlerini 1 Nisan'da kaldıracağını duyurdu.
Twitter, tüm eski mavi onay işaretlerini 1 Nisan'da kaldıracak

Hatırlarsanız, Elon Musk'ın mevcut halde bazı kullanıcıların sahip olduğu mavi onay işaretlerinin tamamının birkaç ay içinde kaldırılacağını söylediğini sizlere aktarmıştık. Twitter, paylaştığı bir gönderi ile geçmişte tanınmış kişi ve kurumların kimliğini doğrulamak için kullanılan tüm eski mavi onay işaretlerini 1 Nisan'da kaldıracağını duyurdu.

Bildiğiniz üzere, bir süre önce Twitter, Twitter Blue aboneliği ile mavi onay işareti alınmasının yolunu açtı. İlk etapta sahte hesapların markaları taklit etmesiyle büyük bir karmaşaya yol açan bu durum, ikinci bir güvenlik katmanı eklenmesiyle çözüme ulaştı. Günümüzde, eski mavi onay işaretine sahip olan kullanıcıların onay işaretinin açıklamasında ise şu ifade yer alıyor: 

Bu, eski bir onaylanmış hesap. Dikkate değer olabilir veya olmayabilir. 

Eski mavi onay işaretlerinin kaldırılması, tanınmış kişi ve kurumları,  Twitter Blue abonesi olmaya adeta zorluyor. Zira Twitter'da tanınmış kişi ve kurumların en büyük problemlerinden biri, kendi isimlerini kullanarak açılmış taklit hesaplar. Mavi onay işareti ise bu kişi ve kurumların, kendi takipçi kitlelerini ve imajlarını bu kötü niyetli kişilerden korumanın bir yolu olarak öne çıkmakta.

Bu gelişmeyle birlikte Twitter Blue'nun küresel olarak tüm kullanıcılara açıldığını belirtmekte fayda var. Yakın zamanda Türkiye'deki kullanıcılara açılan Twitter Blue, iOS sürümünde aylık 209 TL ve yıllık 2.199 TL, Web sürümünde ise aylık 150 ve yıllık 1,569 TL fiyatlarıyla kullanıcılara sunuluyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.