Twitter Blue, Türkiye'deki kullanıcılara açıldı

Twitter Blue'nun iOS sürümü aylık 209 TL ve yıllık 2.199 TL ile kullanıcılara sunuluyor. Web sürümü ise aylık 150  ve yıllık 1,569 TL fiyatlarıyla öne çıkıyor. 
Twitter Blue, Türkiye'deki kullanıcılara açıldı

Twitter Blue Türkiye'deki kullanıcılara açıldı. Şu an için yalnızca iOS kullanıcılarının satın alabildiği Twitter Blue, henüz Türkiye'deki Android kullanıcılarına açık değil. Twitter Blue'nun iOS ve web sürümü ise farklı fiyat seçenekleriyle kullanıcılarla buluşuyor. 

Twitter Blue'nun iOS sürümü aylık 209 TL ve yıllık 2.199 TL ile kullanıcıların ilgisine sunuluyor. iOS sürümünde yıllık abonelik alanlara yüzde 12 indirim sunulduğunu da belirtelim. Web sürümü ise aylık 150  ve yıllık 1,569 TL fiyatlarıyla öne çıkıyor. Android sürümü, Twitter'ın kendi sitesinde aylık 209 TL, yıllık 2.199 TL olarak olarak belirtilse de şu anda Andorid cihazlardan satın alım yapılamıyor. 

Bu arada Twitter Blue, yaklaşık 1 hafta önce 20 ülkeye açılmıştı. Bu ülkeler arasında. Hollanda, Polonya, İrlanda, Belçika, İşveç, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Danimarka, Yunanistan, Avusturya, Macaristan, Bulgaristan, Litvanya, Slovakya, Letonya, Slovenya, Estonya, Hırvatistan, Lüksemburg, Malta ve Kıbrıs yer alıyordu. Şimdi bu ülkelere Türkiye de eklenmiş oldu.

Yakın zamanda  Twitter Blue abonesi olmayan kullanıcılar için SMS üzerinden iki faktörlü doğrulamayı kaldıran Twitter, Twitter Blue çatısı altında NFT profil resmi, Tweet'i geri alma, Tweet editleme gibi kullanıcıların rağbet gösterdiği özellikler sunuyor. 

Her ne kadar son dönemlerde yaşadığı teknik problemlerle gündeme gelse de Twitter'ın gelirlerini arttırmak adına Twitter Blue ile doğru adımlar attığını söyleyebiliriz. Avrupa'da sosyal ağların indirilme sayısında düşüş yaşansa da sosyal ağ devlerinden Twitter'ın uygulama geliri, 2022'de yüzde 1829 oranında arttı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.