Google'ın yapay zeka çözümü Bard, ABD ve Birleşik Krallık'ta test sürecine başladı

Google tarafından aktarılan bilgilere göre Bard, şu an için sadece ABD ve Birleşik Krallık'ta yer alan kısıtlı sayıdaki Google kullanıcısı sunulmuş durumda.
Google'ın yapay zeka çözümü Bard, ABD ve Birleşik Krallık'ta test sürecine başladı

Google'ın ChatGPT rakibi yapay zeka çözümü olan Bard'ın resmi olarak duyurduğunu geçtiğimiz Şubat ayının ilk günlerinde sizlere aktarmıştık. Google'ın yapay zeka alanındaki en iddialı çözümü olması beklenen Bard'ın Mart ayı içinde halka açık hale gelmesi bekleniyordu.

Bugün konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Google, Bard'ın test sürecine başladığını duyurdu. Google tarafından aktarılan bilgilere göre Bard, şu an için sadece ABD ve Birleşik Krallık'ta yer alan kısıtlı sayıdaki Google kullanıcısı sunulmuş durumda.

Şu an için ülkemizden bard.google.com adresine giriş yaptığımızda "Bard şu anda ülkenizde desteklenmiyor. Bizi izlemeye devam edin!" gibi bir ibare karşımıza çıkıyor. ABD ve Birleşik Krallık'taki kullanıcılar için erken erişme açılan Bard'ı kullanmak için ise bekleme listesine kayıt olmanız gerekiyor.

Google'ın tarafından paylaşılan bilgilere göre Bard, ilerleyen dönemlerde daha fazla dil ve ülke için de kullanıma sunulacak. Bard'ın ülkemiz için ne zaman kullanıma sunulacağı ile ilgili ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Arama motoru pazarının bir diğer önemli oyuncusu konumunda yer alan Bing'in, ChatGPT ile birlikte yapay zeka desteği sunmaya başladığını geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık.

ChatGPT'nin rüzgarı ile birlikte hiç olmadığı kadar popülerleşen Bing, günlük 100 milyon aktif kullanıcıya da ulaştı. Oldukça başarılı bir test süreci geçiren Bing, kısa süre önce test sürecini sonlandırarak herkese açıldı. ChatGPT ve Bard gibi yapay zeka teknolojilerinin arama motoru pazarındaki dengeleri değiştireceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Son olarak Bard'ın, hatalı cevabı ile Alphabet hisselerini düşürdüğünü de hatırlatalım. ChatGPT rakibi yapay zeka çözümü olan Bard'ın nasıl bir test süreci geçireceğini ise zaman gösterecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.