"Şimdi al, sonra öde" girişimi Two, 18 milyon euro yatırım aldı

Norveçli BNPL girişimi Two, Shine Capital ve Antler'in liderliği üstlendiği Seri A turda 18 milyon euro yatırım aldı.

Son dönemde fintech sektöründe en popüler kavramlardan biri haline dönüşen "Şimdi al, sonra öde" yani BNPL, artık yatırımcıların da ilgini hiç olmadığı kadar çekmeye başladı. Bu kapsamda faaliyet gösteren Norveçli girişim Two, Shine Capital ve Antler'in liderliği üstlendiği Seri A turda 18 milyon euro yatırım aldı. Tura Sequoia Capital, Day One Ventures, Alumni Ventures, LocalGlobe, The Visionaries Club ve Alliance VC de katıldı.

Eski adı Tillit olan Two'nun portalı, basit bir açık API aracılığıyla bütünleşiyor veya Magento, Optimizely, WooCommerce, Sense ve 24Nettbutikk gibi önde gelen e-ticaret platformları için oluşturulmuş hazır eklentiler arasından seçim yapmaya izin veriyor. Two, bir şirketin ana B2B satış kanallarının tamamında maliyetleri 14 günden 12 aya yayma seçeneğiyle hem satıcılar hem de alıcılar için işletmelere hazır bir ödeme çözümü sunuyor.

Şirketin rakipleri arasında Billie, Mondu, Treyd, Hokodo ve Playter gibi isimler bulunuyor. Şu anda 67 kişilik ekibiyle faaliyet gösteren şirket, Birleşik Krallık, Norveç, İsveç ve Hollanda'da hizmet veriyor. Two, alınan yeni yatırımla işini Birleşik Krallık ve İskandinavya'nın dışına taşıyacak ve Avrupa'da yeni pazarlara açılacak.

Two'nun CEO'su ve kurucu ortağı Andreas Mjelde, Two'nun 175'ten fazla aktif üye iş yerinin online kanalları aracılığıyla tüm B2B ödeme hacminin yüzde 58'lik bir cüzdan payına sahip olduğunu söyledi. 

Son olarak şunu belirtmekte fayda var; BNPL pazarının 2025 yılına kadar 680 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşacağı tahmin ediliyor. BNPL pazarındaki hızlı büyüme de pek çok firma, banka ve girişimin de bu alanda hizmetler sunmasını sağlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.