Microsoft'tan bir yapay zeka hamlesi daha: Bing'e DALL-E entegre edildi

Microsoft, şimdi de OpenAI'ın görüntü oluşturucusu DALL-E'yi yeni Bing'e entegre ettiğini açıkladı. Bu entegrasyon ile Bing kullanıcıları, Bing Chat ile görüntü oluşturabilecek. 
Microsoft'tan bir yapay zeka hamlesi daha: Bing'e DALL-E entegre edildi

OpenAI ile yaptığı iş birliği sonrasında birçok ürününe yapay zekayı ekleyen Microsoft, şimdi de OpenAI'ın görüntü oluşturucusu DALL-E'yi yeni Bing'e entegre ettiğini açıkladı. Bu entegrasyon ile Bing kullanıcıları, Bing Chat ile görüntü oluşturabilecek. 

"Bing Image Creator" olarak adlandırılan bu yeni özellik, görmek istenilen resmi açıklamak için kişinin kendi sözcüklerini kullanarak bir görüntü oluşturmasına olanak tanıyor. 

Bing ön izlemesinde olanlar için Bing Image Creator, Bing sohbet deneyimine tam olarak entegre olacak ve başlangıçta "Creator" modda kullanıma sunulacak, ancak daha sonra "Balanced" ve "Precise" modları için de aktif olacak. Image Creator, bir görüntünün açıklamasını yazarak, konum veya etkinlik gibi ek bağlam sağlayarak ve bir sanat stili seçerek kişinin kendi hayal gücünü içeren bir görüntü oluşturacak.

Bing Image Creator ön izlemesi, Microsoft Edge'de de bulunacak. Bing Image Creator'ı Edge'de kullanmak için kenar çubuğundaki Bing Image Creator simgesine dokunmak yeterli olacak. 

Şirket, Image Creator'ın olası kötüye kullanımını engellemek ve Image Creator'ın sorumlu kullanımını teşvik eden bir deneyim sunmak için DALL-E'yi geliştiren OpenAI ile birlikte çalıştıklarını söylüyor. Bu kapsamda OpenAI korumalarının yanı sıra ek korumaların Image Creator'a dahil edildiğini söylemek mümkün.

Microsoft, zararlı veya güvenli olmayan görüntülerin oluşturulmasını sınırlamayı amaçlayan kontroller koyduklarını ve sistemin, bir bilgi istemi tarafından potansiyel olarak zararlı bir görüntünün oluşturulabileceğini algıladığında, istemi engelleyeceğini ve kullanıcıyı uyaracağını söylüyor.

Bu önemli bir şey, zira Microsoft son dönemde yapay zekanın etik kısmı ile ilgilenen ekibini işten çıkarmıştı ve bu da aslında büyük problemlerin yaşanabileceği anlamına geliyordu. Bununla birlikte Microsoft, şirketin yapay zeka girişimlerini yönetmek için kurallar ve ilkeler oluşturmakla görevli Office of Responsible AI (ORA) kısmını ise hala aktif tutuyordu. Zaten ürünün entegrasyonu sırasında da ORA ile dirsek temasında bulunuldu.

Bing Image Creator, bugünden itibaren hem masaüstü hem de mobil cihazlarda Bing ön izleme kullanıcılarına sunulmaya başlanıyor. Yeni Bing önizlemesinde olmayanlar için, Image Creator'ın ön izleme deneyimi global olarak tüm Bing kullanıcıları için bing.com/create adresinde mevcut. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.