Togg'un ilk elektrikli otomobili olan Togg T10X, 953 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu

Ülkemizin yerli otomobil projesi olan Togg'un fiyatları belli oldu. Togg tarafından yapılan açıklamalara göre markanın ilk elektrikli otomobili, 953 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu
Togg'un ilk elektrikli otomobili olan Togg T10X, 953 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu

Ülkemizin yerli otomobil projesi olan Togg'un çıkaracağı NFT koleksiyonunun sahiplerine araç satış önceliği sunacağını sizlere aktarmıştık. 100. Yıl Özel Seri araçlara sipariş verme hakkı tanıyacak NFT açık artırması, ülkemizde yaşanan deprem nedeniyle Şubat ayının ilk günlerinde ileri bir tarihe ertelenmişti.

Geçtiğimiz günlerde Togg tarafından yapılan bir açıklamayla birlikte ise Togg için Mart ayı içinde web sitesi ve Trumore uygulaması üzerinden ön sipariş almaya başlanacağı resmen duyuruldu. Togg tarafından yapılan bir açıklama ile markanın ilk elektrikli otomobilinin model ismi, teknik özellikleri ve fiyatı açıklandı. Togg T10X modelinin Mart ayının sonundan itibaren kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Togg tarafından yapılan açıklamalara göre markanın ilk elektrikli otomobili olan Togg T10X, 953 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Togg T10X modelinin V1 RWD standart menzil versiyonu 953 bin TL, V2 RWD standart menzil versiyonu 1 milyon 55 bin TL ve V2 RWD uzun menzil versiyonu ise 1 milyon 215 bin TL fiyat etiketine sahip olacak. Ön sipariş sürecinin Togg web sitesi ve Trumore uygulaması üzerinden 16 - 27 Mart tarihleri arasında gerçekleşeceğini de ekleyelim.

160 kW / 218 Beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10X RWD (arkadan itiş), iki farklı batarya seçeneğiyle 314 ve 523 kilometrelik menzillere sahip olacak. Togg tarafından aktarılan bilgilere göre T10X, hızlı şarj ile 28 dakikadan daha kısa sürede yüzde 20’den yüzde 80 batarya doluluk seviyesine de ulaşabiliyor.

T10X modelinin 0-100 km/s hızlanması 4,8 saniye olan, 700 Nm tork üreten çift motorlu 435 beygir gücündeki AWD (all-wheel drive) versiyonu ise 29 Ekim 2023 tarihinden itibaren teslim edilmeye başlanacak.

Hatırlatmak gerekirse elektrikli araçların ÖTV matrah limiti artırıldığını da geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Bu durum, Togg elektrikli otomobilinin fiyatının belirlenmesinde de önemli bir rol oynadı. Togg tarafından yapılan açıklamalara göre 2023 yılında 20 bin adet akıllı cihaz üretilecek ve akıllı cihazlar yıl boyunca kullanıcılara teslim edilecek. Siparişlerin ve siparişlerin teslimat sıralamasının çekilişle belirleneceğini de belirtelim.

Togg'un ilk aracını denediğimizi ve üretim kampüsünü gezdiğimizi de geçtiğimiz yılın Kasım ayında sizlerle paylaşmıştık. Togg'un ilk aracı ile ilgili detaylı bilgileri videomuzda bulabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.