Togg'un NFT koleksiyonuna dair tüm detaylar

Açık artırma yoluyla sahip olunacak ve ön sipariş hakkı sunacak NFT’lerin bedeli, Togg Akıllı Cihazına sahip olma bedelinden bağımsız olacak. 
Togg'un NFT koleksiyonuna dair tüm detaylar

Togg, çıkaracağı NFT koleksiyonunun sahiplerine araç satış önceliği sunacağını sizlere aktarmıştık. Togg, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak üretilen “100. Yıl Özel Seri” NFT koleksiyonunun detaylarını dijital deneyim platformu Trumore üzerinden paylaştı.

5-15 Şubat tarihleri arasında yapılacak açık artırmada NFT satın alanlar, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak üretilen ve 2023 yılının Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında kullanıcılarına teslim edilecek “100. Yıl Özel Seri” Togg Akıllı Cihazları için ön siparişe katılma ve sıralamasını belirleme hakkı da elde edecek.

Açık artırma yoluyla sahip olunacak ve ön sipariş hakkı sunacak NFT’lerin bedeli, Togg Akıllı Cihazına sahip olma bedelinden bağımsız olacak. 

“100. Yıl Özel Seri” NFT'lerinin teklif süreci

Kullanıcıların NFT'lere teklif verilebilmek için App Store, Google Play ve App Gallery üzerinden kullanıma sunulan Trumore uygulamasını indirerek Tru.ID oluşturması gerekiyor. Bu adımın ardından kullanıcılar, dijital varlık cüzdanlarına aktardıkları Avax dijital varlıklarıyla yine aynı alanda yer alacak “NFT Alım Platformu” üzerinden sadece bir NFT için teklif verebilecek.

Açık artırma süresince ilgilenilen NFT’ye en yüksek teklifin verilmesi durumunda, ön sipariş hakkı teklifi verene ait olacak. Kullanıcılar uygulamadaki ‘hemen satın al’ seçeneği sayesinde, ilgilendikleri NFT’ye açık artırma süresinin bitmesini beklemeden de sahip olabilecekler.

NFT sahipleri özel serinin teslimat sıralamasını da belirleyecek

NFT satın alan kullanıcılar, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak üretilen “100. Yıl Özel Seri” Togg Akıllı Cihazları için ön siparişe katılma ve teslim alma sıralamasını belirleme hakkı da kazanacak. Bu noktada NFT'lerin 1’den 2023’e kadar numaralanmış olduğunu belirtelim. 

NFT sahipleri, 100. Yıl Özel Seri Togg Akıllı Cihazları için ön siparişe katılma hakkı ile özel seri Akıllı Cihazların teslimatına ilişkin sıralamayı da belirleyecek. Örneğin 01 numaralı NFT’yi satın alan bir kullanıcı, teslim edilmeye başlandığında 100. Yıl Özel Seri Togg Akıllı Cihazını ilk sırada teslim alacak. 

NFT numaraları Togg'a işlenecek 

NFT sahipleri, bu numaranın işlendiği Togg için de ön sipariş verme hakkını almış olacaklar. Örneğin 1923 numaralı NFT’yi satın alan bir kullanıcı bu numaranın; ön dekoratif panel üstüne, akıllı cihaz anahtarına ve bagaj kapağı üzerine işlendiği özel seri Togg Akıllı Cihaz için ön sipariş vermiş olacak. Böylece öncelikli teslim edilecek bu özel seriden ilgili numaralı Togg'un sahibi olabilecek. Bu akıllı cihazların koltukları da seri üretimden farklı olarak “100. Yıl Özel Seri” amblemi işlenmiş şekilde üretilecek.

Kullanıcılar şehir plaka numaralarından, tuttukları takımın kuruluş tarihine, doğum günlerine kadar pek çok sembolik sayıdan oluşan NFT’ler arasından tercihte bulunarak sipariş hakkı ve sıralamasını belirleyebilecekler. 

Koleksiyon değeri olan arkadan itişli 160 kW / 218 bg ve 510 km (WLTP) menzile sahip “100. Yıl Özel Seri” Togg Akıllı Cihazlar lansmana özel Anadolu ve Gemlik renk seçenekleri ile NFT sahiplerine sunulacak.

Nadirlik ve fiyatlandırma

Siber-Fiziksel Mimar ve Yeni Medya Sanatçısı Güvenç Özel’in tasarladığı NFT’lerin müzik içeren versiyonlarında Yeni Medya Sanatçısı Mehmet Ünal’ın yapay zeka desteğiyle bestelediği sesler kullanıldı. ‘Tohum’, ‘Miras’, ‘Ufuk’, ‘Spektrum1’ ve ‘Spektrum2’ isimlerini taşıyan her bir koleksiyonda sadece bir adet en nadir NFT bulunuyor. Tohum koleksiyonunda Togg’un USECASEMobility® konseptinde yer alan kavramlar, Miras koleksiyonunda Türk mimarisi görselleri, Ufuk koleksiyonunda fütürüstik şehir görüntüleri ve makineler, Spektrum1’de Türkiye’nin 81 ilinden toplanan şehir görüntüleri, Spektrum2’de Türkiye’nin doğal, tarihi ve turistik görüntüleri, sanatçının el ve dijital eskizleri ile yapay zekâ algoritması harmanıyla ortaya çıkan her biri birbirinden eşsiz parçalardan oluşuyor.

NFT’ler, nadirlik türlerine göre “normal”, “nadir”, “çok nadir” ve “en nadir” olarak belirlendi. Bu NFT’lerin 01 ile 100 arasında olanları en nadir, 101-250 arasında olanlar çok nadir, 250-999 arasında olanlar nadir, 1000-2023 arasında olanları ise normal olarak gruplandırıldı.

1000-2023 arası normal NFT’ler 10 Avax, 250-999 arası nadir NFT’ler 15 Avax, 101-250 arası çok nadir NFT’ler 20 Avax, 01-100 arası en nadir NFT’ler 30 Avax’tan başlayan fiyatlarla açık artırmaya sunulacak. 

Togg NFT satışından elde edeceği geliri “100. Yıl Özel Seri” NFT koleksiyonunu oluşturan iki sanatçısıyla paylaşacak ve gelecekte yeni dijital sanatların oluşturulmasında kullanacak. 

Sadece tek bir NFT için teklif verilebilecek 

Trumore uygulamasını indiren ve Tru.ID oluşturan her bir tekil kullanıcı geri çekilemeyecek şekilde sadece bir NFT için teklif verebilecek. Aynı kullanıcının bir başka numaraya teklif vermesi ise teklif verdiği NFT’ye daha yüksek bir teklif gelmesi halinde mümkün olacak. Bu sayede açık artırma süresi sonunda her Tru.ID sahibi kullanıcı en fazla bir adet NFT’ye sahip olabilecek.

Bu arada NFT’nin bedelinin, Togg akıllı cihazına sahip olma bedelinden bağımsız olacağını belirtmekte fayda var. Açık artıma tamamlandıktan sonra NFT’ler, Togg'un ön sipariş dönemine kadar el değiştirebilecek. NFT’ler ile sunulan hakkı, Togg tarafından açıklanacak tarihlerde ön siparişe dönüştüren kullanıcıların NFT’leri Togg akıllı cihazın cüzdanına aktarılıp akıllı cihazın ayrılamaz bir parçası haline gelecek. Bu noktadan sonra el değiştirilemez durumda olacak. Ön siparişi oluşturulduktan sonra Togg akıllı cihazına işlenecek NFT, aynı zamanda özel seriyi teyit eden bir dijital sertifika görevi üstlenecek. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.