Mülk değerleme girişimi ValueBase, Sam Altman'ın yatırım fonu Hydrazine'den 1.6 milyon dolar yatırım aldı

Mülk değerlemeleri oluşturmak için arazi öncelikli modelleri kullanan ValueBase, Sam Altman ve Ryan Cohen'ın yatırım fonu Hydrazine liderliğinde 1.6 milyon dolar tohum yatırım aldı.
Mülk değerleme girişimi ValueBase, Sam Altman'ın yatırım fonu Hydrazine'den 1.6 milyon dolar yatırım aldı

Oldukça kısa bir süre önce hayata geçirilen, mülk değerlemeleri oluşturmak için arazi öncelikli modelleri kullanan ValueBase, Sam Altman ve Ryan Cohen'ın yatırım fonu Hydrazine liderliğinde 1.6 milyon dolar tohum yatırım aldı. Tura, Github'ın eski CEO'su Nat Friedman, seri girişimciler Sahil Lavingia ve Erik Torenberg gibi isimler de katıldı.

ValueBase, mülk değerlemesi konusunda modelleme, veri görselleştirme ve veri doğrulama gibi yöntemler kullanıyor. Değerleme uzmanlarının bir parselin değerini hızlı ve doğru bir şekilde tahmin etmesine olanak tanıyan tescilli, araştırmaya dayalı değerleme modeli kullanan girişim, veri görselleştirme araçları aracılığıyla veri doğrulama yazılımı, mülk değerlemelerinde kullanılan verilerin doğru ve güvenilir olmasını sağlayarak hataların ve tutarsızlıkların ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor.

ValueBase, belediye emlak vergisi değerlendiricileri için hem arazi hem de binaların değerlendirilmesinin çoğunu otomatik hale getirebileceğini iddia ediyor. 

Mülk değerleme uzmanlarına ve profesyonellere en kapsamlı ve doğru verileri ve araçları sağlayarak bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olmayı hedefleyen girişim, şu anda Kuzey Karolina, Virginia ve Teksas'ta faaliyet gösteriyor ve sadece 4 kişiyi istihdam ediyor. 

Şirketin, aldığı 1.6 milyon dolarlık yeni yatırımı ne için kullanacağına dair bir bilgi bulunmasa da ValueBase, ilerleyen dönemde OpenAI ile yapay zeka odaklı iş birlikleri yapabilir. Bekleyip göreceğiz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.