Tim Cook, Apple'ın tasarım ekibine karma gerçeklik gözlüğünün tanıtımı konusunda baskı yapıyor

Tim Cook, gözlüğün en kısa sürede tanıtılması için ekibe baskı yapıyor. Bunun nedeni ise şirketin tasarım ekibinin, tasarım ve yazılım sorunları nedeniyle modelin yine ertelenebileceği yönünde bilgi paylaşması.
Tim Cook, Apple'ın tasarım ekibine karma gerçeklik gözlüğünün tanıtımı konusunda baskı yapıyor

Apple'ın uzun süredir konuşulan karma gerçeklik gözlüğünün, haziran ayında gerçekleşmesi beklenen WWDC'de tanıtılabileceğini geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Aslında şirketin mühendislik ve tasarım ekibi, Reality Pro adı verilen karma gerçeklik gözlüğünün tanıtılması konusunda acele edildiğini düşünüyor, ancak çalışanlar ve üst yönetim ekibi arasında bu konuda ayrılık yaşanıyor. 

Financial Times'ın haberine göre Tim Cook, gözlüğün en kısa sürede tanıtılması için ekibe baskı yapıyor. Bunun nedeni ise şirketin tasarım ekibinin, tasarım ve yazılım sorunları nedeniyle modelin yine ertelenebileceği yönünde bilgi paylaşması. Bu ertelemelerden rahatsız olan Tim Cook, sınırlı bir ürün olsa dahi lansman yapılmasını istiyor, üstelik Apple’ın tasarım ekibinin başında yer alan Jeff Williams da Cook'u destekliyor. 

Apple'ın operasyon ekibi ayrıca, şirketin sınırlı yeteneklere sahip olacak, kayak gözlüğüne benzeyen bir kulaklık çıkarmasını istiyor. Bu cihazın da kullanıcıların Reality Pro için tartışılan sanal avatarları kullanarak FaceTime aramaları yapmasına, 3D videolar izlemesine olanak tanıması isteniyor. 

Tim Cook'un bu baskısına rağmen karma gerçeklik gözlüğünün WWDC'de tanıtılıp tanıtılmayacağı hala bir muamma. Ancak eğer tanıtılırsa Reality Pro'nun kurulum veya kullanım için bir iPhone gerektirmeyeceği belirtilmişti. Bu durum, başlangıçta kurulum için bir iPhone gerektiren Apple Watch gibi eski Apple cihazlarına göre önemli bir değişiklikti. 

Apple ayrıca, üst seviye karma gerçeklik gözlüğü için Luxshare, uygun fiyatlı karma gerçeklik gözlüğü için ise Foxconn ile çalışacağını açıklamıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.