Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü Reality Pro, iPhone eşleştirmesi gerektirmeyecek

Bloomberg'ten Mark Gurman, Reality Pro başlığının en son test sürümlerinin kurulum veya kullanım için bir iPhone gerektirmeyeceğini bildirdi.
Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü Reality Pro, iPhone eşleştirmesi gerektirmeyecek

Geçtiğimiz haftalarda Apple'ın karma gerçeklik gözlüğünün haziran ayında gerçekleşmesi beklenen WWDC'de tanıtılabileceğini geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Aynı zamanda Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü ile ilgili planları da ortaya çıkmıştı. Karma gerçeklik gözlükleri özelindeki çalışmalarına devam eden Apple, üst seviye karma gerçeklik gözlüğü için Luxshare, uygun fiyatlı karma gerçeklik gözlüğü için ise Foxconn ile çalışacağını açıklamıştı.

Şimdi ise Bloomberg'ten Mark Gurman, Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü ile planlarını da açıkladı. Gurman, Reality Pro başlığının en son test sürümlerinin kurulum veya kullanım için bir iPhone gerektirmeyeceğini bildirdi. Bu durum, başlangıçta kurulum için bir iPhone gerektiren Apple Watch gibi eski Apple cihazlarına göre önemli bir değişiklik diyebiliriz. 

Paylaşılanlara göre Reality Pro, herhangi bir iPhone'dan bağımsız kurulumu destekleyecek ve ardından kullanıcının verilerini doğrudan iCloud'dan indirebilecek. Bununla birlikte, diğer Apple cihazlarının kurulum işlemine benzer şekilde, verileri doğrudan bir iPhone veya iPad'den kulaklığa aktarma seçeneğine sahip olmak da mümkün olacak. 

Diğer AR/VR kulaklıklarının aksine, Reality Pro kulaklığının uzaktan kumandası olmayacak ve bunun yerine kontrol için kullanıcının gözlerine ve elleri gerekecek. Bloomberg, havada yazma özelliğinin test için önemli bir özellik olacağını da belirtiyor. 

Apple'ın özellikle performansa odaklanan ikinci nesil bir Reality Pro kulaklık üzerinde çalıştığı da paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor. Reality Pro, WWDC'de tanıtılırsa yine bu yılın sonlarına doğru satışa çıkacağı düşünülüyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.