Animoca Brands, Temasek liderliğinde 100 milyon dolar yatırım aldı

Konuyla ilişkili kaynaklar, Animoca Brands'in, Singapur merkezli global yatırım şirketi Temasek liderliğinde 100 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı.
Animoca Brands, Temasek liderliğinde 100 milyon dolar yatırım aldı

Geçen hafta Animoca Brands'in 45 milyon dolar yatırım ile Japonya operasyonunu güçlendirdiğini sizlere aktarmıştık. Şirket, gücünü doğudan almaya devam ediyor. Bloomberg'in aktardığına göre Animoca Brands, Singapur'un varlık fonu Temasek liderliğinde 100 milyon dolar yatırım aldı.

Ancak şu an için Temasek ya da Animoca Brands yatırım haberi hakkında her hangi bir açıklama paylaşmadı. Bu yeni yatırımın doğrulanması ile Animoca Brands'in yatırım miktarı yaklaşık olarak 459 milyon dolara ulaşmış olacak.

Hatırlarsanız, şirket, Ocak ayında Liberty City Ventures'un liderliği üstlendiği yatırım turunda 358.8 milyon dolar yatırım almıştı. O dönemde şirketin değerlemesi 5 milyar dolara ulaştı. Ocak ayında gerçekleşen yatırım turuna katılan isimler arasında 10T Holdings, C Ventures, Delta Fund, Gemini Frontier Fund, Gobi Partners Greater Bay Area, Kingsway, L2 Capital, Mirae Asset, Pacific Century Group, ParaFi Capital, Provident, Senator Investment Group, Sequoia China, Smile Group, Stable Asset Management, Soros Fund Management, Wildcat Capital Management ve Winklevoss Capital yer almıştı. 

Şimdiye kadar Dapper, OpenSea, Magic Eden,  Niftys ve Flow gibi sektörün önemli isimlerine yatırım yapan Animoca Brands, 340'tan fazla şirkette 1.5 milyar dolar değerinde portföy yatırıma sahip

Mart ayında Blockchain girişimi ConsenSys'e SoftBank ve Microsoft birlikte 450 milyon dolar yatırım yapan Temasek, Şubat ayında ise kripto kredi şirketi Amber Group'un 200 milyon dolarlık yatırım turuna katılmıştı. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.