Animoca Brands 358.8 milyon dolar yatırım aldı

Animoca Brands 358.8 milyon dolar yatırım aldı, şirketin değerlemesi 5 milyar dolara ulaştı.
Animoca Brands 358.8 milyon dolar yatırım aldı

Animoca Brands'in ekim ayında 2.2 milyar dolar değerleme ile 65 milyon dolar yatırım aldığını sizlere aktarmıştık. Girişim, yeni yatırım turunda 358.8 milyon dolar yatırım aldı. Bu yatırım ile birlikte Animoca Brands'in değerlemesi 5 milyar dolara ulaştı. 

Liberty City Ventures'un liderliği üstlendiği yatırım turuna 10T Holdings, C Ventures, Delta Fund, Gemini Frontier Fund, Gobi Partners Greater Bay Area, Kingsway, L2 Capital, Mirae Asset, Pacific Century Group, ParaFi Capital, Provident, Senator Investment Group, Sequoia China, Smile Group, Stable Asset Management, Soros Fund Management, Wildcat Capital Management ve Winklevoss Capital katılım gösterdi. 

Animoca Brands'in NFT'ler ve oyunlar üzeriden açık bir metaverse yaratmak için dijital mülkiyet hakları üzerine çalışmalar yürüttüğünü hatırlatmakta fayda var. Şirket, blok zincir ve NFT teknolojilerini kullarak oyunculara ve metaverse ortamına özel dijital mülkiyet hakları kazandırıyor. Bu sayede kullanıcılar, oyun içinde edindiği sanal varlıkların gerçek dijital mülkiyetini elde ediyor. 

Animoca Brands'in bir girişim olmanın ötesinde yatırımcı olarak da konumlandığını belirtelim. Örneğin, Mystic Moose, oyun Metaverse'ü Planet Mojo'yu geliştirmek için Animoca Brands liderliğinde 5 milyon dolar yatırım aldı. Animoca Brands, aynı zamanda popüler NFT tabanlı oyun girişimi The Sandbox'un da ana kuruluşu. Animoca Brands'in de katıldığı yatırım turunda SoftBank liderliğinde 93 milyon dolar yatırım aldığını hatırlatalım. 

Bu noktada şirketin bu yeni yatırımı stratejik satın alma ve yatırımlar için kullanacağını belirtelim. Animoca Brands ayrıca ürün geliştirme ve popüler fikri mülkiyetleri lisanslama konusunda da yatırımdan faydalanacak. 

"BGA Blockchain Game Report for 2021" raporunda yer alan bilgilere göre Blockchain tabanlı oyunlar geliştiren girişimler, 2021 yılında toplamda 4 milyar dolar yatırım aldı. Global oyun pazarının 2021'de 180.3 milyar dolar gelir elde ettiğini ekleyelim. Emergen Market araştırmasına göre metaverse pazar büyüklüğünün 2028'de 829 milyar dolara ulaşması bekleniyor

Animoca Brands'in metaverse, NFT ve oyun pazarının kesişim noktasına konumlandığını düşünürsek, önümüzdeki dönemde adını sıkça duyacağımız kesin. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.