GoArt Metaverse, metaverse etkinlik platformu 3D Studyo'yu satın aldı

Metaverse evreninde zaman yolculuğunu mümkün kılan GoArt Metaverse, metaverse etkinlik platformu 3D Studyo'yu satın aldı. Satın alma bedeli ile ilgili bir açıklama yapılmadı.
GoArt Metaverse, metaverse etkinlik platformu 3D Studyo'yu satın aldı

Metaverse girişimcisi Burak Soylu’nun kurucusu olduğu RoofStacks’in, 2017’de geliştirmeye başladığı GoArt'ı daha önce sizlere detaylı olarak aktarmıştık. Şimdi ise metaverse'te zaman yolculuğunu mümkün kılan GoArt Metaverse, metaverse etkinlik platformu 3D Studyo'yu satın aldı. Satın alma bedeli ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

4 yıllık bir AR-GE birikimine sahip GoArt, kullanıcılarına sunduğu metaverse mağazacılık, NFT, gayrimenkul edinme gibi meta deneyimlere bir yenisini daha ekledi. Platform, metaverse’te kurumsal etkinlikler dizayn eden ve Astra Zeneca gibi global markalara meta etkinlik düzenleyen 3D Studyo Yazılım A.Ş.’nin geliştirdiği metaverse etkinlik yazılımının tüm haklarını satın aldı.

Emre Kutlu ve Kemal Ayaz’ın ortak yazılım ekibi ile birlikte geliştirdiği ve bizim de daha önce detaylarıyla sizlerle paylaştığımız 3D Studyo, konuşmacılara avatarları ile konuşma, sunum, etkinlik, kongre, toplantı yapabilme imkanı sunarken katılımcıların da avatarları aracılığıyla bu deneyime dahil olmalarını sağlıyor. Kullanıcılar platformda avatarları ile katıldıkları etkinlik sırasında alkışlama, emoji kullanma, soru sorma gibi geri bildirimlerde bulunabiliyorlar.

GoArt Metaverse’ün CEO’su Burak Soylu, GoArt’ın kullanıcılarına zamanların ötesinde sunduğu çözümler ve deneyimlere, 3D Studyo ile etkinlik modülünün de eklenmesinin önemli bir sektörel örnek olduğunu söyledi. 3D Studyo kurucu ortağı Emre Kutlu ise güçlü bir yazılım altyapısı ve metaverse kurgusuna sahip olan GoArt Metaverse içerisinde güçleri birleştirmekten ve yeni özelliklerle GoArt evreninde olmaktan dolayı heyecanlı ve mutlu olduklarını dile getirdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.