Twitter'dan sonra Reddit de NFT Profil resmi özelliğine odaklandı

Kullanıcılar ilk etapta Reddit'in NFT koleksiyonu CryptoSnoos NFT'lerini profil resmi olarak kullanabiliyordu. Şirket, NFT profil resmi özelliğini tüm NFT'ler için genişletme kararı aldı.
Twitter'dan sonra Reddit de NFT Profil resmi özelliğine odaklandı

24 Haziran 2021'de NFT varlığı CryptoSnoos'u duyuran Reddit'in, Ağustos 2021'de Fidelity tarafından yönetilen F Serisi yatırım turunda 410 milyon dolar yatırım aldığını sizlere aktarmıştık. Sınırlı sayıda üretilen CryptoSnoos OpenSea'de açık artırma ile satışa sunulmuştu.

Kullanıcılar ilk etapta CryptoSnoos NFT'lerini profil resmi olarak yalnızca Reddit'in masaüstü sürümünde kullanabiliyordu. Bilmeyenler için CryptoSnoos'un Reddit logosunda yer alan uzaylı maskotunu temsil ettiğini belirtelim. 

Şirket, NFT profil resmi özelliğini tüm NFT'ler için genişletme kararı aldı. Şu an için detayları henüz belli olmayan özellik, platformda test edilmeye başlandı. Özellik, ilk olarak Nima Owji tarafından fark edildi. Owji, Reddit'in masaüstü sürümünde yer alan bir banner vesilesi ile özelliği fark ettiğini dile getiriyor. 

Eğer özelliğin test sürümü size de açıldıysa, Reddit'in topluluklar sayfası üzerinde banner ile karşılaşmanız mümkün. Görselde CryptoSnoos dışında NFT'lerin de yer alması dikkat çekiyor. Banner'da "NFT'in artık senin avatarın" çağrısı yer alıyor. Bu çağrının hemen altında ise kullanıcıları özelliği kullanmaya davet eden bir buton bulunuyor. 

Bu banner'ı inceledikten sonra Reddit'in kodunu inceleyen Owji, OpenSea'de yer alan bir test koleksiyonu ile karşılaştığını dile getiriyor. Test koleksiyonunda yer alan NFT'ler ise CryptoSnoos'un varyasyonları olarak konumlanıyor. Ekibin test sürecini şu an için gerçek NFT'ler ile yürütmek istememiş olması olası. 

Ethereum'un test ağı Rinkeby'de yer alan NFT'ler, Reddit'in gelecekte hayata geçireceği özelliğin yalnızca bir önizlemesi. Zira Rinkeby, genellikle kullanıcıların blockchain projelerini Ethereum'da yayınlamadan önce test edebilmelerini sağlıyor. 

Reddit, NFT Avatarlar konusunda şu an için sessizliğini korusa da, platformun, puanlamalar, çıkardığı token, bahşişler ve devasa topluluklar ile web3 deneyimine en yakın sosyal ağlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Uzun yıllardır varlığını başarılı bir şekilde koruyan en eski sosyal ağ, denkleme NFT'yi yerleştirerek geleceğini garanti altına alıyor. 

Kısacası Twitter'ın NFT profil resmi özelliği, Facebook ve Instagram'ı harekete geçirirken, Reddit de bu yenilikten nasibini aldı. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.