Apple'ın bugün gerçekleşecek iPhone 13 etkinliğinden neler bekliyoruz?

Yaklaşık 2 saat sürmesi beklenen etkinlikte yeni iPhone modellerinin dışında ürünler de tanıtılması sürpriz olmayacaktır. Bu haberimizde ise etkinlikte tanıtılabilecek olan ürün ve yeniliklere yakından bakıyoruz.
Apple'ın bugün gerçekleşecek iPhone 13 etkinliğinden neler bekliyoruz?

Yılın en çok merak edilen etkinliklerinden biri olan Apple özel etkinliğinin 14 Eylül'de gerçekleşeceğini geçtiğimiz hafta sizlere aktarmıştık. iPhone 13 ailesinin tanıtılacağı etkinlik Türkiye saati ile 20:00'de başlayacak. Yaklaşık 2 saat sürmesi beklenen etkinlikte yeni iPhone modellerinin dışında ürünler de tanıtılması sürpriz olmayacaktır. Bu haberimizde ise etkinlikte tanıtılabilecek olan ürün ve yeniliklere yakından bakacağız.

iPhone 13 ailesi

Etkinliğin yıldızı olacak olan iPhone 13 ailesi bu akşam karşımıza çıkacak. Tasarım anlamında iPhone 12 ailesi ile oldukça benzer olması beklenen iPhone 13 ailesinde yer alan modellerin daha küçük bir çentiğe sahip olabileceği de gelen bilgiler arasında.

iPhone 13 ailesindeki bir diğer önemli değişiklik ise ekran yenileme hızı tarafından olacak. 120Hz ekran yenileme hızı teknolojisi ailesinin Pro üyelerinde karşımıza çıkabilir. Tıpkı iPhone 12 ailesinde de olduğu gibi iPhone 13 ailesinin de 4 üye ile tanıtılması bekleniyor.

Kısacası bu akşam iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerin tanıtılacağını belirtelim. Yeni işlemci ile tanıtılacak olan iPhone 13 ailesinin yeni renk seçenekleri, MagSafe için daha güçlü mıknatıslar ve daha büyük şarj modülü, her zaman açık ekran ve yeni depolama seçenekleri sunabileceğini de belirtelim.

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerin 1 TB dahili depolama alanı sunabileceğini de ayrıca paylaşalım. iPhone 13 ailesinin kamera özelliklerinde de önemli iyileştirmeler yer alacak. Özellikle ultra geniş kamera ve videoda optik yakınlaştırmanın iyileştirilmesi ile birlikte çeşitli yeni özelliklerin sunulması da bekleniyor.

Apple Watch Series 7

Etkinlikle tanıtılması beklenen bir diğer ürün ise Apple'ın en sevilen ürünlerinden biri olan Apple Watch'ın yeni versiyonu. Apple Watch Series 7 olarak tanıtılması beklenen yeni Apple Watch modelinin farklı bir tasarım ile karşımıza çıkabileceği ortaya çıkan bilgiler arasında.

Daha düz ve keskin kenarlara sahip olması beklenen Apple Watch Series 7, 41 mm ve 45 mm olmak üzere iki farklı model ile karşımıza çıkabilir. Hatırlatmak gerekirse Apple Watch geçtiğimiz yıllarda 40 mm ve 44 mm olarak karşımıza çıkmıştı.

Tanıtılması beklenen Apple Watch Series 7 ile ilgili en büyük yenilik ise pil ömrü ile ilgili olacak. Ortaya çıkan sızıntılara göre Apple Watch Series 7, ilk Apple Watch modelinden bu yana yapılan en büyük pil güncellemesine sahip olacak.

3. nesil AirPods

Kablosuz kulaklık dendiğinde akla gelen ilk modeller arasında yer alan AirPods, yeni versiyonu olması beklenen AirPods 3 ile bugün karşımıza çıkabilir. AirPods Pro modeli ile benzer bir tasarıma sahip olması beklenen 3. nesil AirPods, bir önceki modele oranla yüzde 20 daha fazla pil ömrü sunabilir. 

iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 ve macOS Monterey

Geçtiğimiz Haziran ayında gerçekleşen WWDC 2021'de tanıtılan iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 ve macOS Monterey işletim sistemleri beta olarak kullanıma sunulmuştu. Bu akşam gerçekleşecek etkinlikle birlikte işletim sistemlerinin ne zaman kullanıma sunulacağı da paylaşılacak.

İşletim sistemlerinde yer alan bazı özelliklerin ertelendiğini de hatırlatalım. iOS 15'in ertelenen 6 özelliğini geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Son olarak yeni iPad ve Mac modellerinin önümüzdeki Ekim ayında düzenlenecek yeni bir etkinlik ile tanıtılabileceğini de paylaşalım.

Bugün saat 20.00'de gerçekleşecek etkinlik ile ilgili tüm detayları her zaman olduğu gibi anlık olarak sizlere aktaracağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.