Musixen, 4,5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Dijital performans platformu ve müzisyenler için bir pazar yeri olarak hizmet veren Musixen, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.
Musixen, 4,5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Re-pie Portföy'den yatırım alan Musixen'in değerlemesinin 4,5 milyon dolar olduğunu geçtiğimiz Haziran ayında sizlere aktarmıştık. Dijital performans platformu ve müzisyenler için bir pazar yeri olarak hizmet veren Musixen, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Edindiğimiz bilgilere göre Musixen, AFM Sinemaları ve AFM Online şirketlerinin yatırımcısı Adnan Akdemir ile Verodo Investment’dan 4,5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı. Musixen, aldığı yatırımı global pazarda güçlenmek için kullanacak.

Temelinde canlı müzik ve eğlence platformu olan ve Çağrı Bozay tarafından kurulan Musixen'i ilk olarak geçtiğimiz yılın Ağustos ayında sizlere aktarmıştık. Hızlı bir büyüme yaşayan Musixen, ilk yatırımını geçtiğimiz Ocak ayında Plug and Play'den 3 milyon dolar değerleme üzerinden almıştı.

Haziran ayında ise Re-pie Portföy'den yatırım alan Musixen, yeni yatırım ile birlikte ilk yatırım turunu tamamlamış oldu. İlk yatırım turunu başarıyla tamamladıklarını belirten Musixen Kurucusu Çağrı Bozay, Musixen olarak müzik endüstrisinin değişen dünya düzenine adaptasyonunu hızlandırırken, Türkiye’nin dünya girişimcilik ekosistemindeki yerini güçlendirmesine de katkı sağladıklarını belirtti.

Plug and Play ve Re-Pie gibi önemli yatırımların ardından iki büyük yatırımcının daha katılımının gerçekleştiğini belirten Bozay, çalışmalarımızı hız kazandırarak yeni iş modellerini devreye almaya ve dünya müzik piyasasına yeni bir soluk getirmeye hazırlandıklarını da sözlerine ekledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.