Re-pie Portföy'den yatırım alan Musixen'in değerlemesi 4.5 milyon dolar oldu

Ocak ayında Plug and Play'den 3 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım alan Musixen'in, Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş'nin Birinci Karma Teknoloji Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ndan aldığı yatırım ile değerlemesi 4,5 milyon dolara ulaştı.
Re-pie Portföy'den yatırım alan Musixen'in değerlemesi 4.5 milyon dolar oldu

Ocak ayında Plug and Play'den 3 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım alan Musixen, Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş'nin Birinci Karma Teknoloji Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ndan yatırım aldı. Bu yeni yatırım ile birlikte Musixen'in değerlemesi 4,5 milyon dolara ulaştı.

Bilmeyenler için Musixen'in müzikseverleri sanal ortamda canlı müzik ve eğlence ile buluşturan bir sosyal ağ ve pazaryeri olduğunu belirtelim. Buna ek olarak Musixen uygulaması, müzisyenlere de yeni bir gelir modeli sunuyor.

Musixen'in uygulaması özellikle pandemi döneminde hem dinleyicilerden hem de müzisyenlerden yoğun ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Türkiye’de kurulan ve büyümeye devam eden girişim, yurtdışı açılımına yönelik ilk adımını  Azerbaycan’da attı. Musixen, küresel pazara açılma planını Orta Doğu ve Kuzey Afrika, Avrupa ve Amerika pazarına genişletmeyi planlıyor. 

Musixen’in yerel ve uluslararası pazarlardaki yüksek büyüme potansiyelini değerlendirerek yatırım kararı aldıklarını belirten Re-Pie Portföy Yönetim Kurulu Başkanı Emre Çamlıbel yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

Inofab ve Skysens gibi hızlı büyüyen şirketlerin yer aldığı bu fonumuza yenilikçi iş modeli ile fark yaratan Musixen’i de dahil ettiğimiz için çok mutluyuz

Atacağımız stratejik adımlarla 3,6 milyar TL olan portföy büyüklüğümüzü bu yıl sonunda 5 milyar TL'ye ulaştırmayı hedefliyoruz. Musixen’in portföyümüze katılması, bu hedef doğrultusunda ilerlerken elimizi güçlendiren çok önemli bir yatırım oldu

Çamlıbel, 2021 yılı içerisinde fintech, enerji, gıda ve teknoloji sektörlerinde yapacakları yeni yatırımlarla mevcut 21 aktif fonu 30'a çıkaracaklarını da sözlerine ekledi. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.