Turkcell CMO'su Ömer Barbaros Yiş görevinden ayrıldı, yerine vekaleten Alper Ergenekon atandı

Bugün aldığımız önemli bir duyuma göre Ömer Barbaros Yiş, Turkcell şirketinden ayrıldı.
Turkcell CMO'su Ömer Barbaros Yiş görevinden ayrıldı, yerine vekaleten Alper Ergenekon atandı

2018 yılının Aralık ayında Ömer Barbaros Yiş'in Turkcell'de Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı (CMO) görevine 2016 yılında getirilen İsmail Bütün'ün yerine vekaleten atandığını sizlere aktarmıştık. Bugün aldığımız önemli bir duyuma göre ise Ömer Barbaros Yiş, Turkcell şirketinden ayrıldı.

Turkcell CEO'su Murat Erkan'ın attığı bir e-posta ile ortaya çıkan habere göre ise Ömer Barbaros Yiş'in yerine ise vekaleten Turkcell'de strateji direktörü olarak görev yapan Alper Ergenekon getirildi. Kısacası Turkcell'in yeni CMO'su vekaleten Alper Ergenekon oldu.

Yaklaşık 15 yıldır Turkcell'de çalışan Alper Ergenekon, geçtiğimiz yıllarda pazarlama yöneticisi ve pazarlama direktörü olarak görevler de üstledi. Ergenekon'un LinkedIn profilinde yer alan bilgilere göre ise son 1 yıl 8 aydır strateji direktörü olarak görev yapıyordu. Alper Ergenekon'un 2016 yılında Webrazzi Mobil 16 sahnesinde yer aldığını da hatırlatalım.

Paylaşılan e-postada ise Ömer Barbaros Yiş'in görev yaptığı dönemde birlikte çalıştığı ekiplerle Turkcell'in entegre telekom sektöründeki liderliğine katkı sunduğu dile getirildi. Ömer Barbaros Yiş'in başka bir ayrılık haberi olduğunu da belirtelim. Turkcell'de marka ve pazarlama iletişim direktörü olarak görev yapan Ahmet Yaman da geçtiğimiz hafta görevden ayrıldı.

Şu an için Turkcell tarafından resmi bir açıklama yapılmadığını fakat kısa süre içinde KAP'a resmi bir açıklama yapılmasının planlandığını da ekleyelim. Kap açıklamasının yapılması ile birlikte yeni detayları da sizlere aktaracağız. 

Güncelleme: Turkcell tarafından KAP'a resmi açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz.

Şirketimizde Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Ömer Barbaros Yiş, 17 Nisan 2020 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrılma kararı almıştır. Sayın Yiş'e Şirketimize sağladığı katkılar için teşekkür ediyor, bundan sonraki iş yaşamında başarılar diliyoruz.

Şirketimizde Strateji Direktörü olarak görev yapan Fatih Alper Ergenekon mevcut görevine ek olarak Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevine vekalet edecektir.

Fatih Alper Ergenekon, 1996 yılında lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına 1996 yılında Berlin, Almanya'da OTA Vakfında proje uzmanı olarak başlayan Fatih Alper Ergenekon 1997 - 2000 yılları arasında I-BİMSA şirketinde danışman olarak çalışmıştır. 2002 yılında New York Rochester Üniversitesi'nde İşletme Yüksek Lisans programını tamamladıktan sonra 2002-2005 yılları arasında FedEx firmasının Memphis, Tenneesee, ABD merkez ofisinde Kıdemli Pazarlama Uzmanı görevini yürütmüştür. 2005 yılında Turkcell ailesine katılan Fatih Alper Ergenekon Pazarlama fonksiyonunun çeşitli bölümlerinde çalışmış 2006-2010 seneleri arasında Pazarlama Müdürü ve 2010 senesinden itibaren Pazarlama Direktörü olarak görev almıştır. Son olarak Eylül 2018 itibarıyla Strateji Direktörlüğü görevini üstlenmiştir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.