Talebe dayalı teslimat girişimi Bringg, 25 milyon dolar yatırım aldı

Kullanıcıları arasında Walmart ve McDonald's gibi büyük şirketlerin olduğu Bringg, aldığı yeni yatırımı globaldeki faaliyetlerini artırmak için kullanacağını açıklıyor. 
Talebe dayalı teslimat girişimi Bringg, 25 milyon dolar yatırım aldı

Talebe dayalı teslimat pazarı günden güne büyümeye devam ediyor. Son zamanlarda yapılan bir araştırma da 2027 yılına kadar ticari ve endüstriyel talebin artmasına bağlı olarak sektörün 29,06 milyar dolara ulaşacağını ortaya koydu.

Bu büyümeyi fırsata çeviren bir şirket olan ve 2013 yılında, daha önce Gett ve Clarizen’in CTO'su olarak tanıdığımız Lior Sion ve MobileMax’ın eski kurucusu ve CEO’su Raanan Cohen tarafından kurulan Bringg, C Serisi yatırım turunda 25 milyon dolar yatırım aldı. Bringg'in 25 milyon dolar yatırım aldığı C Serisi yatırım turuna Siemens destekli küresel girişim fonu Next47, Salesforce Ventures, Aleph VC, OG Ventures, Cambridge Capital, Coca-Cola, Ituran ve Pereg Ventures gibi isimler katıldı. Kullanıcıları arasında Walmart ve McDonald's gibi büyük şirketlerin olduğu Bringg, aldığı yeni yatırımı globaldeki faaliyetlerini artırmak için kullanacağını açıklıyor.

Girişimin ürün paketi, perakendeciler, market zincirleri, tüketim malları şirketleri ve restoranlar için talebe dayalı teslimat işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla tasarlanmış modüllerden oluşuyor. Bunların arasında teslimat teklifleri için bir API ve başarısız teslimatları öngören tersine bir lojistik aracı bulunuyor.

Bringg ile sipariş alıcıları, müşteri hizmetlerine ulaşmak zorunda kalmadan denenmiş teslimatları yönlendirmelerini sağlayan self-servis teslim geri dönüşü gibi seçeneklere sahip oluyor. Denklemin sürücü tarafında ise canlı takip haritaları ve müşterilerin teslimat yapan kişilere talimatlar vermelerini sağlayan güvenli bir mesajlaşma bileşeni bulunuyor.

Bu görevler buzdağının sadece görünen kısmı. Bringg, ürün takibi, lojistik donanım, ödeme tahsilatı ve depo işlemleri gibi işlemlerin yanı sıra teslimat ispatı, rota optimizasyonu, müşteri geri bildirimi ve sevkiyat gibi hizmetler de veriyor. Ancak girişime göre asıl hedef, teslimat yöneticilerini onlara neler olup bittiğine dair gerçek zamanlı bir bakış açısı vererek güçlendirmek, aynı zamanda da rota çizme ve sürücülerle pazarlık etme gibi görevleri yerine getirmekten kurtulmalarını sağlamak.

Bringg, Walmart'ın online siparişi hedefleyen pilot teslimat programı Spark Delivery'nin temelini oluşturuyor. Bringg, teslimatlar için konutlara veya iş yerlerine doğru yol alırken müşterilere uyarılar gönderiyor ve sürücü programlarını optimize ediyor. Akabinde siparişleri otomatik olarak gönderiyor. Ayrıca Coca-Cola, ekipman onarımını kolaylaştırmak, mağaza raflarındaki stok ürünlerini ve daha fazlasını Avrupa, Latin Amerika ve Asya'da kullanmak için Bringg'i kullanıyor.

Şu anda Illinois ve New York'ta ofisleri bulunan Bringg, 70 kişilik ekiple faaliyet gösteriyor. Girişim, 25 milyon dolarlık yeni yatırımla ekibini genişletmeyi de hedefliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.