Facebook, Instant Games'i tüm geliştiricilerin kullanımına sundu

Facebook, Instant Games'i tüm geliştiricilerin kullanımına sundu

İlk olarak 2016 yılında Game Developers konferansında karşımıza çıkan Instant Games, yazılımcılara Facebook ve Messenger için oyun geliştirmeleri için imkan veren bir platform. Bugün Facebook'un Instant Games platformu tüm yazılımcıların kullanımına sunuldu.

HTML5 kullanarak mobile uygun oyunlar geliştirilmesine olanak tanıyan Instant Games, oyun oynamak isteyen kullanıcılara uygulama mağazalarından uygulama indirilmesine gerek kalmadan oyun oynama deneyimi sunuyor. Bandai Namco, Konami, Taito, Zynga ve King gibi önemli oyun geliştiriciler tarafından da kullanılan Instant Games, 2016 yılında 17 oyun ile kullanıma sunuldu.

200 oyunun geliştirilmesine aracılık etti

Pac-Man, Space Invaders ve Words with Friends gibi oyunlar sunan Facebook Instant Games, şu ana kadar sadece belirli oyun geliştiricileri için kullanıma sunulmuştu. Zaman içinde 200 oyunu geliştirilmesine aracılık eden Facebook Instant Games platformu, bugünden itibaren tüm oyun geliştiricileri tarafından kullanılabilecek.

Instant Games ile kullanıcılarının platformlarında daha fazla zaman geçirmesine odaklanan Facebook, Instant Games'i tüm yazılımcıların kullanımına sunarak platformundaki oyunları artırmayı hedefliyor. Facebook'un platformundaki oyunları geliştirmek için API'lar geliştirdiğini ve bu API'ları tüm geliştiriciler için kullanıma sunduğunu da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.