Instagram'ın webdeki yeni özellikleri

Bir süre önce Instagram Hikayeler özelliğinin webe geleceğinden söz etmiştik. Instagram, dün itibari ile web versiyonu için iki yeni özelliğini duyurdu. Artık Instagram'ın web sitesi üzerinden hikaye paylaşabilir ve gönderi kaydedebilirsiniz.

Yeni gelen özellikle birlikte Instagram'ın mobil web sürümünde yer alan akışın sol üst köşesinde bir kamera ikonu göreceksiniz. Kamera ikonuna tıkladığınızda ise karşınıza çıkan kütüphaneden görsel seçebilirsiniz. Üstelik bu görselleri hikaye olarak paylaşabileceğiniz gibi fotoğraflara tıpkı mobilde olduğu gibi metin ekleyebilir ve metnin rengini de değiştirilebilirsiniz.

Hikayeler özelliğinin yanı sıra webe gelen özelliklerden biri de kaydet. Geçtiğimiz aralık ayında Instagram‘da rastladığınız fotoğraflara daha sonra bakmanız ya da arşivlemeniz için kaydet özelliğini yayına alan şirket, şimdi de instagram.com üzerinden dilediğiniz gönderileri kaydetmenizi sağlıyor.

Kaydettiğiniz içerikleri ise sayfanın sağ üst köşesinde bulunan yer işaretleri (bookmark) ikonundan tekrar görmeniz mümkün. Bu özellikler herkes için şu anda aktif olmayabilir ancak özelliklerin önümüzdeki haftalarda herkese sunulması bekleniyor.

Sosyal ağlar arasında etkileşimi en yüksek oranda olan Instagram, 300 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Hikayeler özelliğini webde de yaygınlaştırarak kullanıcı tabanına masaüstünden ya da webden vazgeçemeyen daha geleneksel kullanıcıları da eklemek istiyor. Bu esnada Hikayeler tarafında aldığı darbe ardından kendini yenilenmeye giden Snapchat'in bir sonraki hamlesi merak konusu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.