Migros'un Tazedirekt'i satın alma işlemi tamamlandı
E-Ticaret

Migros'un Tazedirekt'i satın alma işlemi tamamlandı

Tazedirekt.com’un kapanmasının ardından marka ve dijital varlıklarının Migros’a satılacağına dair haberimizi Eylül ayında sizlerle paylaşmıştık. Biraz önce Hasan Aslanoba'nın da Twitter'da paylaştığı üzere iki şirket arasındaki anlaşma hukuki adımların atılmasıyla tamamlanmış.

Bu satın almayla Migros (Anadolu Holding), Tazedirekt'in tüm marka, yazılım, tasarım, resim/fotoğraf ve mevcut verilerini resmi olarak devralmış oldu. Anlaşmaya dair finansal veya yeni bir bilgiye ulaşmış değiliz ancak Tazedirekt markasının Migros'tan ayrı konumlandırılacağını daha önce edindiğimiz bilgiler arasındaydı.

Anadolu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan'ın taze meyve ticaretine dönük Balıkesir ve Çanakkale tesisleriyle önemli bir attığını düşünürsek, önümüzdeki dönemde Migros tarafından resmi bir açıklama gelmesi sürpriz olmaz.

Alacağımız yeni bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz...

Yorumlar (15)
 1. tazedirekt diye bir marka mı varmış ilk defa duydum

 2. bize de hayırlı olsun demek düşer. Migros geniş dağıtım ve stok ağı ile birlikte bu işin altından rahat kalkar bence.

 3. hadi hayırlısı bakalım geri dönüşümü nasıl olacak?

 4. Mehmet Guzel Mehmet Guzel

  Hasan aslanoba bu markayi kapatirken sucu ekibine atmisti acaba tazedirekt markasinin marka olmasini sadece kendisi mi saglamistir,ya da markaya emegi gecenlere tesekkur etmis midir ya da bu satistan pay vermis midir?

  1. Bilge Özcan Bilge Özcan

   Satıştan pay vermek nedir? Sanırım orada çalışan biriydiniz. Bazen öyle bir oluyor ki sanki şirket milyonlarca lira zarar etmemiş de bir de üstüne bu satış başarılı olduğu için çalışanlara pay verilmesi "HAK" görülüyor. Nasıl oluyor bir açıklar mısınız?

 5. Anadolu grubuna satılması çok iyi oldu. Tuncay Özilhan'ı termik santrallerinde yakamadığı kömürleri de tazedirekt üzerinden satmaya davet ediyorum.

 6. N0Mad34 N0Mad34

  eski kadrosu ve kaliteyi sürdürürseler bu sefer kimse önlerinde duramaz net hayırlısı olsun özledik

 7. Tazedirekt Türkiye'nin en başarılı e-gıda girişimidir. Migros bu hamleyle potansiyel rakibini altüst etmiş oldu. CarrefourSA tazemasa'yı, BİM'de haldengelsin'i satın alırsa şaşırmam.

 8. Migros bu işi daha iyi yapar ;)

  1. Doğru Sözler Doğru Sözler

   Acın agzınızı bekleyin Yapar bekleyin eski eti bulursunuz eski lezzet yok migrosta ne satılıyorsa aynı ürünler taze direkt die kaktırıcaklar işte mart 15 açmayı düşünüyolar ekibi kurabilirlerse tabi

 9. Alessandro Alessandro

  Açık söyleyeyim ne de olsa ismim de gizli yağcılık yapıyo denilemez ama ben tanımam etmem, ticari ilişkileri nasıldır bilmem ama şu piyasaya getirdiği hareketten, katkıdan dolayı Hasan Aslanoba'nın en azından bi kaç yerden yüzünün gülmesini isterim. eticaret piyasasının hızlı ve her zamanki gibi yatırıma aç olduğu dönemde eticaretten tonla para kazanıp da yeni girişimcilere pek destek olmayanlar da piyasada çoğunluktayken (gerçi kişisel fikirdir saygı duyarız) ....adam başarılı bir işadamı ve bu piyasayı belki de pek de bilmeyen büyük bir esnaf olarak iyiniyetle piyasaya girdi ,,,,destek mi alın size desteğin kralı gençler dedi...De n'oldu adamı bence üzdüler ve baya da parası burada gitti.......belki çok hızlı ve seri , büyük yatırım yapması belki de yanlış kişilerle bu işe yola çıkması buna neden oldu, diğerleri de haklıydı bir nebze 20.000-30.000 en fazla 100.000 dolar destek piyasada çok karşılanırken adam güvendi milyonlar yatırdı. keşke başta altın olmak üzere arsa, gayrimenkul falan alaydı da yüzü güleydi. taze direkt mi o da ne , böyle bi marka mı varmış vs diyenler içindi tabi bu yazım ; bırakalım da adamın yüzü bi kaç işten gülsün, hayırlı uğurlu olsun inşallah.

 10. Bu girişimin tekrar hayata geçmesi güzel bir haber ama benim anlamadığım olay şudur ; işletme aktif iken niye satılmadı da apar topar kapatıldı , şimdi satış yapıldı ?

  Site açıkken el değiştirse iyi olmaz mıydı ? İnternet arşivlerinde tazedirekt.com kapatıldı haberleri ile dolu, bu imajı nasıl toparlayacaklar ?

  1. Güzel tespit...

 11. Migros niye bu projenin başarısızlığını bekledi? Asıl soru bu.

  Niye batmasını bekledi?

  İşleyen bir sistem varken satın alsana?

  Kurtlar sofrası!

 12. Tazedirekt başarılı bir projeydi ama operasyonel masraflar yüzünden kapatıldığı açıklanmıştı. Bu tip işlerde yürüyen iyi modeller var ancak, ülkedeki konvansiyonel tarım yüzdesine bakıldığında, geleneksel tarım ürünleri satışının Migros gibi büyük bir dağıtım ağındaki talebi karşılayamayacağını öngörmek zor değil. Doğal gıda işi butik olarak kalmalı ki talep karşılanabilsin. Bu işi büyük zincirlere dönüştürmeye çalışırsanız yürümez. Migros' un organik meyve sebze reyonlarına bakın, her geçen gün küçülüyor. Oradaki ürünler satılmıyor. Büyük marketlerden organik veya doğal ürün satın alınmıyor. Müşterinin algısı o yönde değil çünkü.

  Bir de markanın kaybettiği güven meselesi var. Benzer bir projeyi ( www.tarlaburada.com ) yürüten kişi olarak , önce finansal sebeplerden dolayı kapatıldığı açıklanan, sonra Migros' a satılan Tazedirekt' in eski günlerine dönebileceğini düşünmüyorum. Zamanında yapılmayan ne vardı ve şimdi ne yapılacak da işler değişecek? Operasyonel maliyetler evet Migros' un kendi ağını kullandırmasıyla düşebilir ama iş şimdi nasıl başarılı olacak? Bu iş doğası itibariyle Migros kafasıyla yapılabilecek bir iş değil. Butik kalması ve köylü esnafın ürününü değerlendirebileceği bir modelde olmalı.

  Yine de başarılı olmasını umuyorum. Doğal üretim yapan köylü esnafı desteklenmeli ki, hepimizin iyi gıdaya ulaşabileceği kanallar canlı kalsın. Küçük esnafı öldürürsek hepimiz kimyasallarla dolu gıdalara mahkum kalırız.