Tazedirekt'in marka ve dijital varlıkları Migros'a satılıyor

Tazedirekt'in marka ve dijital varlıkları Migros'a satılıyor

Hasan Aslanoba'nın büyük bir tutkuyla kurduğu TazeDirekt.com'un kapandığını Webrazzi okuyucuları pekâla hatırlayacaktır. Finansal gerekçelerle kapatılan TazeDirekt.com, aldığımız yeni bilgilere göre tüm IP haklarını Migros'a devretmek üzere.

Bilmeyenler için özet geçecek olursam; Tazedirekt.com organik ürünler üzerine satış yapan, Hasan Aslanoba'nın Aslanoba Gıda tecrübesiyle kurduğu ve bizzat ilgilendiği bir girişimdi. Kendi teslimat ağını kurarak müşteri memnuniyetini yüksek tutmuş fakat çok fazla nakit yakmaya başlayınca Aslanoba tarafından hızlı bir kararla kapatılmıştı. Hasan Aslanoba, kapatma kararına rağmen Tazedirekt'in iş fikrine işine inandığını belirtirken, hepimizin aklında Tazedirekt'in varlıklarının ne olacağı sorusu takılmıştı. Aldığımız yeni bilgiler işte bu soruyu yanıtlıyor.

Marka ve dijital haklar satılacak

Edindiğimiz bilgilere göre Tazedirekt.com'un internet üzerindeki haklarının tamamı Migros'a yani Anadolu Holding'e satılıyor. Taraflar prensip anlaşmasına varmış ancak henüz imzalar atılmış değil. Anlaşmanın içeriği de Tazedirekt'in marka, yazılım, tasarım, resim/fotoğraf ve mevcut verilerin devrini kapsıyor. Yani çiftlikler gibi fiziksel varlıkların devri/satışı anlaşmaya dahil değil.

Migros'un e-ticaret epey önem veren bir marketler zinciri olduğu ve Tazedirekt.com'un en çok tutulan .com markalarından biri olduğu malum. Anadolu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan'ın dünyanın en büyük meyve bahçelerinden birini kurmuş olması ise söz konusu satın almayı anlamlı kılan diğer bir detay. Zira Migros'un Tazedirekt markasını ayrı konumlandırıp, marka DNA’sını benzer şekilde sürdürüceği de bize gelen bilgiler arasında.

Anlaşma tamamlandığında elbette Hasan Aslanoba'nın zararı kısmen kapanmış olacak. Fakat Aslanoba'nın Tazedirekt markasını büyütecek bir alıcıyla anlaşmaktan ayrıca memnun olduğunu tahmin ediyorum. Önümüzdeki dönemde alacağımız yeni bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.