PayPal CEO'sundan Türkiye operasyonlarıyla ilgili açıklama geldi

PayPal CEO'sundan Türkiye operasyonlarıyla ilgili açıklama geldi

PayPal'ın Türkiye operasyonlarını durdurması üzerinden yaklaşık iki hafta geçti ancak hala duruma alışamadıysanız bunun için şartları suçlayabilirsiniz. Zira PayPal, kararını ilk duyurduğu günden itibaren, açık kapı bırakıyor. PayPal CEO'su Dan Schulman son açıklamaları bu duruşu destekliyor.

"PayPal Türkiye'de yeniden operasyonlara başlıyor" haberi için biraz daha beklememiz gerekiyor ancak EY tarafından düzenlenen Entrepreneur of the Year etkinliğine katılan Schulman'ın yakın bir kaynağımıza yaptığı açıklamalar, PayPal'ın bu yönde ilerlediğine işaret ediyor.

İlk günden beri belirttiğimiz gibi gelişmeyi PayPal'ın Türkiye pazarından çekilmesi şeklinde okumak henüz gerçeği yansıtmıyor. Konuyu yakından takip ettiğini söyleyen Schulman'ın açıklamasında öne çıkan not, Türkiye ile ilgili gerekli aksiyonları alacaklarını söylemesi.

Söz konusu aksiyonların neler olacağı yani PayPal'ın sunucularını Türkiye'ye taşıyıp taşımayacağı ya da her iki tarafın alternatif bir çözüm geliştirip geliştirmeyeceğini henüz bilmiyoruz. PayPal'ın Türkiye operasyonlarını durdurmasına yönelik ilk açıklaması, "Gelecekte Türkiye'deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir" şeklindeydi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.