Yemeksepeti'nin sahibi Delivery Hero, halka arzından 1 milyar euro sermaye arttırmayı planlıyor
E-Ticaret

Yemeksepeti'nin sahibi Delivery Hero, halka arzından 1 milyar euro sermaye arttırmayı planlıyor

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında yaptığı Yemeksepeti satın almasından kısa bir süre sonra halka arzını 2016'ya ertelediğini yazdığımız Delivery Hero, planını bu yıl gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Bloomberg'in haberine göre, halka arz operasyonu için bankalarla birlikte çalışmalara başlayan Delivery Hero'nun operasyonla arttırmayı planladığı sermaye miktarı 1 milyar euroya kadar çıkıyor.

Delivery Hero'nun halka arzını 2016'nın son çeyreğinde yapması bekleniyor. Avrupa'nın en büyük girişimlerinden biri olan Delivery Hero, Rocket Internet'in geçtiğimiz yıl kurduğu Global Online Takeaway Group içinde belirgin bir ağırlığa sahip.

Yemeksepeti'nin Delivery Hero'nun en büyük operasyonlarından birini yürüten girişimi olduğu düşünüldüğünde süreç öncesiyle ve sonrasıyla Yemeksepeti'ni de yakından ilgilendiriyor. Delivery Hero son olarak geçtiğimiz Haziran ayından 2.8 milyar dolar değerlemeyle 110 milyon dolar yatırım almıştı.

Halka arzlar konusunda epey deneyimli olan Rocket Internet, Ekim 2015'te halka açılmıştı.

Yorumlar (2)
  1. Ahmet Ahmet

    halka arzı pek iyi olmayacak gibi dursa da göreceğiz.

  2. Emrah Emrah

    almanyada pek de basarili oldugu söylenemez. müsteri odakli bir sirket degil. sosyal medyada sirkete olan tepkileri görebilirsiniz. müsteri ile restoranlar arasinda olusan sorunlarda aracilik görevini yerine getiremiyor. sürekli restorani hakli bulan bir yaklasim var. yemeksepeti de satin almadan sonra bu politikayi benimsedi.